Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Ubezpieczenia domu – kiedy warto?

maj 14, 2021
ubezpieczenie nieruchomości

Na skutek wystąpienia niespodziewanych zdarzeń losowych, nagle nasz dom może zostać bardzo uszkodzony, czy też nawet zniszczony. Jeżeli chcemy zabezpieczyć się na skutek takich właśnie zdarzeń, to na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem okażą się ubezpieczenia domu, które możemy zaliczyć do najstarszych rodzajów ubezpieczeń. Jest to podstawa zabezpieczenia finansowego nieruchomości, dlatego też nie powinniśmy ryzykować, tylko skorzystać z tego ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie nieruchomości

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że każdy rodzaj ubezpieczenia, zawsze daje nam jakiś komfort i będzie niezbędny w wypadku wystąpienia zdarzeń losowych, czy też innych zdarzeń, takich jak na przykład włamanie. Zanim więc wybierzemy polisę, to powinniśmy wiedzieć jakiej ochrony poszukujemy. Na pewno bardzo pomoże nam w tym strona tutaj. Przede wszystkim, musimy się dobrze zastanowić, czego konkretnie oczekujemy od danego ubezpieczenia, jaki zakres jest nam właściwie potrzebny. Ochrona naszej nieruchomości, zapewnia nam przede wszystkim rekompensatę, jeżeli dojdzie do powodzi, pożaru, trąby powietrznej, czy też do innego zjawiska. Na samym początku przede wszystkim trzeba wyznaczyć przedmiot ubezpieczenia, a się potencjalne zdarzenia jakimi ma być objęty nasz dom. Do tego, trzeba określić czas trwania polisy ubezpieczeniowej. 

Ceny ubezpieczeń

Wartość ubezpieczenia, jakim będzie objęty dom wraz z mieniem ruchomym, praktycznie zawsze będzie zdecydowanie wyższa, aniżeli wartość samego mieszkania. Niekiedy możemy spotkać się również z ciekawymi zniżkami i promocjami, dlatego warto “polować” na różne okazje. Zazwyczaj ubezpieczenie będzie tańsze, jeżeli w naszym domu zamontowane są czujniki, zamki antywłamaniowe, czyjeż systemy alarmowe. Przeważnie ubezpieczenie domu jest zawierane na rok, ale oczywiście możemy je przedłużyć. Można również od razu zawrzeć ubezpieczenie na krótszy, czy też dłuższy okres. Jeżeli chodzi o wysokość składki, to tutaj wiele zależy od wartości samej nieruchomości. Warto również mieć na uwadze, że jeżeli umowa ubezpieczenia nieruchomości została zawarta na okres powyżej sześciu miesięcy, to w takim wypadku w ciągu najbliższych 30 ni przysługuje nam prawo do tego, aby od takiej umowy odstąpić. Wówczas nie jest potrzebne uzyskanie zgody ubezpieczyciela i podawanie powodu rezygnacji. Jedynie co, to musimy płacić składkę za okres, kiedy umowa ubezpieczenia jaką zawarliśmy z ubezpieczycielem, obowiązywała. Nie mamy również obowiązku przedłużania umowy ubezpieczenia.