Panele laminowane to rodzaj podłogi cieszący się dużym zainteresowaniem, wpływ mają na to: atrakcyjna cena i wyjątkowa trwałość. Panele podłogowe wyglądem przypominają drewniane, lecz ich konserwacja i pielęgnacja są o wiele wygodniejsze i mniej uciążliwe. Z tego względu planując remont lub przeprowadzkę, warto bardziej zagłębić się w charakterystykę tego typu podłogi.
Jak przygotować podłoże pod panele laminowane?
Tak zwana “podłoga pływająca” nie jest na stałe zamocowana do pierwotnego podłoża, a może przemieszczać się ze względu na wahania warunków – temperatury czy wilgotności. Stąd najważniejsza dla tego rodzaju paneli jest izolacja zarówno na płaszczyźnie akustycznej, jak i przeciw wilgotnościowej. Odpowiednie podłoże musi być: suche, równe, twarde oraz czyste. Na szczycie hierarchii powinno stać dobrze wysuszone podłoże. Zaniedbanie tego aspektu może spowodować wdawanie się wilgoci, nawet mimo zastosowania najlepszej izolacji. Przed procesem kładzenia paneli zaleca się również utwardzenie i wyrównanie nawierzchni, a w ramach możliwości technicznych aplikacje dodatkowej warstwy poziomej. Nie musisz posiadać tej wiedzy, żeby cieszyć się dobrze zamontowanymi panelami laminowanymi. Wystarczy, że prace powierzysz firmie oferującej remonty pod klucz Warszawa, która zrealizuje projekt do samego końca.
Gdzie sprawdzą się panele laminowane?
Mimo zastosowania wszystkich zasad dotyczących przygotowania podłoża panele podłogowe nie sprawdzą się wszędzie. Istnieją pomieszczenia, które ze względu na funkcje wykluczają ich montowanie. Przykładem jest przede wszystkim sauna. Nadmierne ciepło, duża wilgotność to najmniej korzystne warunki dla laminowanych paneli. Wykorzystanie ich w taki sposób naraziłoby je na uszkodzenia i nieodwracalne rozklejanie i “puchnięcie”. W pomieszczeniach potencjalnie mniej narażonych na taką dużą wilgotność panele znajdą zastosowanie i sprawdzą się doskonale.
Czy warto zlecić to specjaliście?
W sieci można znaleźć masę filmików wideo i ilustrowanych poradników, które tłumaczą jak układać panele podłogowe. Jednak czy “pójście na skróty” w typ wypadku jest dobrym pomysł? Mówi się, że warto otaczać się specjalistami, i ten przypadek podobnie w tym zakresie nie jest wyjątkiem. Laik może nie orientować się we wspomnianych wyżej wymogach instalacyjnych paneli podłogowych. Fachowcy wiedzą o tym doskonale, są w stanie zawodowo przygotować podłoże, jak i dobrać podkład. Takie kroki są konieczności do tego, by podłoga służyła nam przez lata. Małe błędy wynikające z braku wiedzy i doświadczenia mogą finalnie spowodować więcej wydatków niż opłata takiego zlecenia. Podłogę będzie należało albo wymienić, albo przestanie być estetyczna i funkcjonalna po stosunkowo krótkim czasie.
Wszystkie prace wykończeniowe można zlecić doświadczonemu zespołowi i to zdecydowanie najlepsze wyjście. Osobiste projektowanie, położenie glazury czy paneli podłogowych daje dużo satysfakcji. Jednak zakup wszystkich narzędzi oraz nauka wszystkich niezbędnych umiejętności zajmie sporo czasu i pochłonie niemały budżet. Dlatego większość decyduje się na współpracę z kimś, kto ma bogate portfolio i lata doświadczeń. W Warszawie warto sprawdzić ofertę https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/.