Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Ta nasadka do wykręcania szpilek będzie współpracowała z Twoim kluczem

maj 25, 2021
nasadka

Klucz udarowy służy do odkręcania zardzewiałych śrub i nakrętek oraz szpilek, na drugim końcu posiada pogrubienia, w których uderzenia wykonuje się młotkiem lub młotkiem. Producenci często wypuszczają klucze z własnym profilem. W przypadku większości instrumentów jedno ramię jest skrócone krótkim występem, a na drugim wypukłe wgłębienie o zmienionym kształcie.

Nasadka do wykręcania szpilek: zastosowanie

Klucz nasadowy (pierścień), to bardziej zaawansowany typ klucza płaskiego. Został stworzony, aby łatwiej odkręcać i wyjmować poszczególne elementy Na przykład nasadka do wyciągania szpilek służy do wyjmowania drobnych elementów. Głowica spoczywa na całej powierzchni nakrętki, a obciążenie rozkłada się równomiernie na powierzchni. A fakt, że powierzchnia styku jest daleko od rogów, prawie eliminuje ich zgniatanie. Profil klucza jest dostępny z 12 krawędziami lub 6.

Zaletą narzędzia dwunastopunktowego jest łatwość obsługi, do toczenia wystarczy 30 °. Pierścień na narzędziu może być licowany z uchwytem lub pod kątem 15 ° (z wygiętą główką). W różnych warunkach odpowiednia jest określona pozycja pierścienia. Najczęstszym typem jest zgięta głowa.

Zasada działania jest prosta – kołek jest mocowany w otworze wkrętaka za pomocą karbowanego mimośrodu. Różnica polega na tym, że narzędziem roboczym nie jest dźwignia, ale sześciokąt; w niektórych przypadkach można nawet użyć klucza nasadowego. Pierwszy model ma dwa otwory na kołki o różnych średnicach i może współpracować z kołkami o różnych średnicach. Drugi model ma tylko jeden otwór i może być używany z ograniczonymi średnicami kołków. Podobne modele oferują prawie wszyscy producenci wysokiej jakości narzędzi. Jeśli te modele się różnią, to tylko w zakresie rozmiarów kołków, z którymi mogą pracować.

W dolnej rozszerzonej części wykonuje się cztery nacięcia i nacina się nasadkę tak, aby pasowała do gwintu na kołku. Tutaj wymagana jest zgodność nie tylko ze względu na średnicę, ale także skok gwintu. W górnej części tulei nacina się gwint na śrubę mocującą i wykonuje się próbkę do mocowania zacisku.

Zacisk cylindryczny w dolnej części jest wydrążonym cylindrem z wewnętrzną wypukłością. W górnej części posiada sześciokątny profil, wewnątrz którego przechodzi sworzeń mocujący. W przypadku stosowania tulei dzielonej należy ją najpierw przykręcić do kołka za pomocą części dzielonej. Następnie na rękaw zakładany jest od góry zacisk, z występem wzdłuż wyboru tulei. Wkręcając śrubę mocującą, zacisk jest wciskany w stożkową dolną część czterema nacięciami, ściskając go i klinując na gwincie kołka. Następnie wykręca się zacisk wraz z tuleją. W tym celu w górnej części zacisku zastosowano profil sześciokątny. Po odkręceniu kołka należy poluzować śrubę mocującą i zwolnić kołek. Dzielone tuleje mogą być również używane do wkręcania kołków. Istnieją również dzielone tuleje, w których gwint na kołek został zastąpiony radełkowaniem. Służą do odkręcania (lub wkręcania) kołków gwintowanych tylko z jednej strony. Zobacz nasadki do wykręcania szpilek na https://narzedzia-esklep.pl/

Przy tych naprawach przyda się nasadka do wykręcania szpilek?

Niezależnie od tego, czy pracujesz przy samochodzie, innej maszynie czy na budowie, taka nasadka jest niezbędnym narzędziem. Przy wyborze musisz zwrócić uwagę na rozmiary grzechotek. Typowe rozmiary grzechotek obejmują napęd 1/4 cala, napęd 1/2 cala i napęd 3/8 cala. Posiadanie różnych rozmiarów kluczy nasadowych pozwala na obsługę różnych rozmiarów nasadek w zależności od konkretnych potrzeb.

Większość grzechotek korzysta z napędu zębatego.

Opcje bezprzekładniowe wykorzystują łożysko toczne, które może pomóc w dokonywaniu większych zmian przy mniejszym wysiłku. Grzechotki przegubowe i giętkie mogą być pomocne przy pracy w małych, trudno dostępnych miejscach. Różne grzechotki mają różną liczbę zębów. Większa liczba zębów może ułatwić przesuwanie rękojeści podczas pracy przy projektach z niewielką przestrzenią operacyjną. Do niektórych prac konieczne są funkcje specjalne.

  • Rozszerzenia gniazd. Przedłużenie przebiega między gniazdem a grzechotką, aby ułatwić dostęp do osadzonych części. Przedłużenia z blokadą zapobiegają wypadnięciu gniazda.
  • Adaptery do gniazd. Adaptery nasadowe pozwalają na użycie konkretnego nasadki z grzechotką o innym rozmiarze.
  • Pręty. Przerywacz ma za zadanie pomóc w zerwaniu zablokowanego lub trudnego uszczelnienia na nakrętce, lub śrubie. Po zwolnieniu możesz użyć standardowego klucza i nasadki, aby zakończyć pracę.

Zestawy grzechotek i nasadek wraz ze specjalistycznymi narzędziami, takimi jak pręty młotkowe, mają kluczowe znaczenie dla wszelkiego rodzaju napraw pojazdów, w wykonywaniu zadań budowlanych oraz konserwacji elektroniki i maszyn. Dla większości idealne jest rozpoczęcie od standardowego zestawu metrycznego.