Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Kuchenka retro w Twojej kuchni

wrz 23, 2020
kuchenka retro

Kuchenka gazowa jest nieodzownym elementem wyposażenia niemal każdej kuchni. Służy do przyrządzania posiłków, a coraz częściej stanowi również element ozdobny, przykuwający uwagę i nadający charakter całemu wnętrzu. Po erze projektów, w których niezbędne do gotowania sprzęty były starannie ukryte, architekci zwrócili się ku nowym trendom i starają się wybierać urządzenia nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim piękne.

Kuchnia jak za dawnych lat

Kuchnia retro to marzenie wielu kobiet i mężczyzn, którzy pragną cieszyć się nie tylko antykami w salonie, ale chcą zadbać o spójny charakter wszystkich pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Świetnym sposobem na nadanie kuchni charakteru vintage jest skupienie się na dodatkach, doborze frontów i uchwytów. Ważny jest również zlew, oświetlenie i urządzenia, ponieważ to one skupiają większość uwagi. 

Kuchenka retro to świetny wybór w takiej sytuacji, ponieważ łączy ona w sobie nowoczesną funkcjonalność i klasykę wykonania. Włoska marka Lofra.pl ma w swojej ofercie właśnie takie modele, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która charakteryzuje się pięknym połyskiem, odpornością na zarysowania i działanie środków chemicznych. Nie musisz wybierać pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością, ponieważ produkty Lofra łączą w sobie obie te cechy. 

Piękne, funkcjonalne, wielofunkcyjne…

Wybierając kuchenkę gazową do kuchni warto zatroszczyć się o kilka istotnych elementów. Oprócz estetyki, która powinna pasować do charakteru wnętrza, należy dokładnie sprawdzić jakość wykonania każdego elementu, ponieważ kuchenka narażona będzie na niekorzystne czynniki, takie jak wysoka temperatura, substancje czyszczące czy tłuszcz, które mogą z łatwością uszkodzić słabej jakości materiały.

Istotnym elementem jest również klasa wydajności i bezpieczeństwo, dlatego przed zakupem warto sprawdzić te parametry w interesującym nas modelu. Istotna z punktu widzenia funkcjonalności jest też łatwość utrzymania w czystości, co także warto wziąć pod uwagę.

Z kolei wielofunkcyjność kuchenki jest z pewnością jej dodatkowym atutem. Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym pozwala nie tylko gotować, ale również piec podczas przyrządzania posiłków. Dodatkowo oszczędzamy miejsce i pieniądze na zakup piekarnika, który musiałby stać się dodatkowym, niezależnym elementem w kuchni.

Kuchenka gazowa retro jest doskonałym wyborem do każdej kuchni, nie tylko tej w stylu vintage, wpisze się również do wystroju wnętrza w stylu prowansalskim czy klasycznym. Należy również podkreślić, że chociaż urządzenie ma wygląd, przypominający kuchenki gazowe sprzed kilku dekad, jest wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze funkcje ułatwiające codzienne gotowanie.