Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Lepiej wybrać krzesła czy fotele do lokali gastronomicznych?

gru 12, 2020
krzesła i fotele

Lokale gastronomiczne łączą funkcje całkowicie praktyczne z ciekawą estetyką. Podstawą każdej aranżacji są oczywiście odpowiednie meble, bez których nie da się przecież stworzyć kawiarni czy restauracji. Stoliki oraz miejsca do siedzenia są niezbędne, aby goście mogli w komfortowych warunkach rozkoszować się napojami lub zjeść zamówionymi posiłek.

Wyposażenie dla tego typu miejsc bywa jednak mocno zróżnicowane. Można choćby postawić na rozmaite rodzaje mebli do siedzenia. Co się zatem lepiej sprawdza: krzesła czy fotele? A może jest jeszcze jakaś inna opcja? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Dostępne opcje do siedzenia

Mebli do siedzenia można znaleźć na rynku naprawdę sporo. Dla branży HoReCa najczęściej produkuje się praktyczne krzesła oraz fotele, na których mogą usiąść goście, pragnący zażyć nieco relaksu lub chcący w spokoju zjeść posiłek z rodziną albo znajomymi.

Oprócz tych dwóch konstrukcji coraz częściej w lokalach (we wnętrzach oraz w ogródkach gastronomicznych) stosuje się sofy i narożniki, łączone z niskimi stolikami kawowymi lub wysokimi, pełnowymiarowymi stołami.

Które z wymienionych powyżej rozwiązań sprawdza się zatem najlepiej dla gastronomii?

Krzesła dla lokali gastronomicznych – praktyczna opcja dla restauracji

Krzesła najczęściej kojarzy się z lokalami restauracyjnymi. Są to konstrukcje dosuwane do wysokich stołów, przeznaczonych do spożywania posiłków. Ich budowa i parametry techniczne pozwalają na w pełni komfortowe jedzenie wszelkich dań w pozycji wyprostowanej.

Krzeseł dla branży HoReCa można znaleźć naprawdę wiele. Ich rodzaje różnią się zarówno samą konstrukcją (modele standardowe i składane), jak i oferowaną stylistyką (proste, klasyczne lub retro o ozdobnej formie). W zależności od miejsca przeznaczenia stawia się na produkty zbliżone do tych, wprowadzanych do domowej jadalni lub przydomowego tarasu.

Zazwyczaj używa się ich we wnętrzach, choć krzesła składane cieszą się także sporą popularnością w ogródkach gastronomicznych.

Wygodne fotele – komfort relaksowania się w kawiarni

Drugie z wymienionych rozwiązań sprawdza się znacznie lepiej w kawiarniach. Fotele zapewniają prawdziwą wygodę i swobodę siedzenia. Można zająć się przyjemną rozmową i leniwie popijać ulubione napoje.

W kawiarniach stosuje się zarówno typowe, tapicerowane meble salonowe, jak i wyposażenie wprost z przydomowych tarasów. To drugie najczęściej pojawia się w ogródkach kawiarnianych, ze względu na swoją podwyższoną wytrzymałość i odporność na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Narożniki i sofy – wygoda ponad wszystko

Kiedy zatem warto postawić na trzecią opcję, czyli sofy i narożniki? Jest to niezmiernie wygodne wyposażenie, funkcjonalnością zbliżone nieco do foteli. Stąd też najczęściej używa się ich właśnie w kawiarniach lub w klubach, w których gwarantują komfort oraz pozwalają stworzyć przestrzeń do siedzenia dla większej ilości gości.

We wnętrzach zazwyczaj stosuje się modele tapicerowane. Na zewnątrz chętnie używa się produktów z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych, uzupełnionych o wygodne poduszki.

Którą opcję najlepiej wybrać dla zapewnienia optymalnego komfortu?

Każde z omówionych powyżej rozwiązań ma swoje zastosowanie w gastronomii. Ich wykorzystanie jest jednak mocno zróżnicowane. Restauracje stawiają na komfort spożywania posiłków. Stąd też w takich miejscach lepiej wykorzystać standardowe krzesła do pełnowymiarowych stołów.

Dla kawiarni i klubokawiarni praktyczniejsze mogą okazać się fotele. Gwarantują wysoki komfort siedzenia. Pozwalają na wielogodzinne spędzanie czasu przy stole, dając szansę na spokojny relaks.

Sofy i narożniki można wprowadzić do różnych lokali. Najczęściej trafiają do kawiarni, choć muszą to być lokale naprawdę przestronne. Z jednej bowiem strony podnoszą komfort siedzenia przy stoliku większej grupy osób, z drugiej zajmują dość sporo miejsca i zmniejszają ustawność przestrzeni.

Stylistyka oraz kształty wybiera się do całościowej aranżacji. Powinny być dopasowane do pozostałych mebli, czyli stołów, szaf, szafek i półek. Warto także dobrać do nich odpowiednie dodatki i akcesoria dekoracyjne. W ten sposób tworzy się nie tylko wygodną do siedzenia przestrzeń, ale także miejsce wyróżniające się wielkimi walorami estetycznymi, przytulne i naprawdę gościnne.

***

Szukasz dodatkowych informacji na temat mebli dla gastronomii? Na stronie Bazkar.pl znajdziesz sporo praktycznych wskazówek oraz porad od doświadczonych ekspertów z branży.