Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Do czego służą się taśmy pakowe?

gru 11, 2020
hurtownia opakowań

Istnieje podstawowa grupa materiałów pakowych, w które powinien zaopatrzyć się każdy sklep e-commerce oraz każda osoba, wysyłająca choćby czasami mniejsze lub większe paczki.

Podstawę stanowią oczywiście kartony i folia bąbelkowa. Aby jednak je połączyć lub zakleić, trzeba również zastosować taśmę klejącą.

Do tego właśnie używa się popularnych i niezmiernie praktycznych taśm pakowych. Jak wybrać najlepszy wariant tego produktu? Jakie są jego największe zalety? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Czym jest taśma pakowa?

Taśma pakowa to jeden popularniejszych rodzajów taśmy klejącej. Wykonuje się ją z różnych materiałów. Najczęściej jest to tworzywo sztuczne lub papier, na które nanosi się cienką warstwę kleju. Może on występować z jednej (taśmy standardowe) lub dwóch stron (taśmy dwustronne). Skuteczność taśmy zależy od rodzaju kleju. Produkuje się go z akrylu lub kauczuku (naturalnego lub syntetycznego).

Czym musi się wyróżniać dobra taśma pakowa?

Podstawowym parametrem taśmy pakowej jest oczywiście wytrzymałość. Musi być ona odporna na naciąganie oraz dobrze trzymać się podłoża, do którego została przyklejona. Ma to wielkie znaczenie zwłaszcza w przypadku zabezpieczenia paczek na czas wysyłki. Dzięki temu zyskuje się pewność, że opakowanie jest szczelne i nie otworzy się samoistnie podczas przewożenia go.

Równie ważna jest też jakość kleju. Najlepsze są taśmy z klejem z naturalnego kauczuku (solvent). Nadają się do opakowań, które przechowuje się w bardzo niskich temperaturach i w wysokiej wilgotności powietrza. Klej trwale przywiera do podłoża, a nośnik nie pęka.

Taśmy z klejem z kauczuku syntetycznego (hot-melt) stanowią wariant pośredni, łączący wytrzymałość i trwałość kauczuku ze znacznie niższą ceną, co zjednuje im szerokie grono odbiorców. Nadają się do klejenia folii oraz kartonu. Dobrze przylegają i utrzymują się na powierzchni. Są też odporne na uszkodzenia i pęknięcia.

Najmniej wytrzymałe są taśmy akrylowe, które często nie sprawdzają się w trudnych warunkach, na przykład w niskiej lub wysokiej temperaturze albo przy wysokiej wilgotności. Jeżeli ma się wiedzę o tym, że paczka będzie narażona na takie czynniki, zdecydowanie lepiej postawić zatem na produkty na bazie kauczuku.

Taśmy pakowe można spotkać w różnych szerokościach i długościach. Pojawiają się modele w rozmaitych kolorach – oprócz rozwiązań klasycznych (szarych), pojawiają się taśmy przeźroczyste. Ciekawym produktem jest taśma typu „silent”, czyli niewydająca charakterystycznego, głośnego dźwięku podczas odrywania jej.

Dzięki tak szerokiemu wyborowi łatwo znaleźć odpowiedni typ taśmy dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki danej branży. Pakowanie staje się znacznie prostsze i wygodniejsze, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa każdej paczki.

Nowoczesne taśmy pakowe reklamowe

Taśmy pakowe chętnie wykorzystuje się w sklepach e-commerce. Wiele z nich decyduje się na zamówienie produktów ze spersonalizowanymi nadrukami. Mogą się na nich pojawiać dane teleadresowe firmy, jej logotyp lub hasło reklamowe.

Co zyskuje się dzięki temu? Przede wszystkim poprawia się walory estetyczne opakowania. Prezentuje się ono bardziej elegancko oraz wpisuje się w kompleksową identyfikację wizualną przedsiębiorstwa. A to przekłada się na większą widoczność oraz zaufanie społeczne, co na konkurencyjnym rynku ma olbrzymie znaczenie.

Taśmy pakowe – podstawa do pakowania w domu i firmie

Taśmy pakowe to produkty niezmiernie uniwersalne, naprawdę przydatne, a nawet wręcz niezbędne w każdej firmie lub domu. Dzięki nim udaje się zabezpieczyć paczki na czas wysyłki albo magazynowania. Przydają się również do zapakowania przedmiotów, które chcemy chwilowo przechować, chroniąc je przed zakurzeniem lub przypadkowym zaplamieniem.

Taśmy zabezpieczają zawartość opakowań, a także niejednokrotnie stają się nośnikiem treści promocyjnych. Podnoszą walory dekoracyjne oraz przekazują konkretne informacje, w pełni czytelne od pierwszego wejrzenia dla wszystkich osób, w których ręce trafia dana paczka.

Przy pomocy taśmy udaje się skleić papier, karton lub folię. Niektóre z dostępnych produktów są w stanie znosić szkodliwe czynniki atmosferyczne i przetrwać nawet bardzo trudne warunki. Jeśli mamy zatem wysokie wymagania i chcemy, aby nasze paczki zawsze docierały na miejsce w optymalnej kondycji, warto stawiać na wysokiej jakości taśmy pakowe do zadań specjalnych.

***

Szukasz praktycznych informacji na temat taśm pakowych? Sporo wiedzy i praktycznych wskazówek można znaleźć na stronie e-Hurtownia-Opakowan.pl.