Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Wiercenie w betonie – samodzielnie czy z profesjonalną firmą?

lis 4, 2020
Wiercenie w betonie

Beton to powszechnie używany materiał budowlany. Niestety, po jego zastygnięciu, zrobienie w nim otworów nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wiercenie w betonie można przeprowadzić samemu, jednak wymaga to użycia profesjonalnego sprzętu, dlatego wiele osób powierza to zadanie wyspecjalizowanym firmom.

  1. Narzędzia i akcesoria do wiercenia w betonie
  2. Ile kosztuje cięcie i wiercenie w betonie?

Beton to materiał solidny, co jest uważane za jego ważną cechę charakterystyczną. Cecha ta jednak przysparza problemów w przypadku konieczności zrobienia w nim otworów. Wiercenie w betonie nie jest trudne, ale aby wykonać je dobrze, trzeba sięgnąć po odpowiednie urządzenia i akcesoria, oraz potrafić prawidłowo ich używać.

Narzędzia i akcesoria do wiercenia w betonie

W przypadku wiercenia w betonie nie sprawdzi się tradycyjna wiertarka. Jej użycie jest uzasadnione jedynie w przypadku wiercenia w betonie komórkowym, chociaż i tak nie zawsze będzie ona dobrym wyborem. Lepszym narzędziem jest zazwyczaj wiertarka udarowa, a najefektywniejsza okazuje się młotowiertarka, wyposażona w udar mechaniczny lub pneumatyczny. Ten pierwszy wymaga użycia sporej siły własnych mięśni, ponieważ aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba solidnie dociskać wiertło do ściany. W drugim przypadku wiercenie jest znacznie wygodniejsze, ponieważ wiertło samo generuje odpowiednią siłę nacisku. Oprócz wyboru odpowiedniego narzędzia, wiercenie w betonie wymaga również wykorzystania właściwych akcesoriów, głównie wierteł. Małe otwory można wykonywać wiertłami widiowymi, jednak większe wymagają użycia, np. wierteł koronowych.

Wiercenie, podobnie jak cięcie w betonie, można wykonywać na dowolnym etapie prac budowlanych. Przy użyciu odpowiedniego urządzenia, niedogodności z tym związane są zminimalizowane. Wykorzystanie dobrego sprzętu pozwala też na wykonanie precyzyjnych otworów i nacięć, dzięki czemu struktura ścian czy innych powierzchni jest naruszona jedynie w planowanym zakresie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa konstrukcji.

Ile kosztuje cięcie i wiercenie w betonie?

Chociaż cięcie i wiercenie w betonie można wykonać samodzielnie, to dotyczy to jedynie niewielkich otworów. Wiercenie pod instalację lub naruszenie konstrukcji betonu z innego powodu lepiej jest powierzyć specjalistom, którzy posiadają odpowiedni do tego sprzęt i doświadczenie. Jeśli chodzi o wiercenie w betonie, cennik zależy od wielu czynników. Koszt takiej usługi określany jest indywidualnie dla każdego klienta, dlatego aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z wybraną firmą.