Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Lazura i olej do tarasu od Remmers

maj 25, 2021
lazura do tarasu

Czy twoje meble posiadają drewniane elementy? A może jesteś zwolennikiem całkowicie drewnianych mebli z charakterem? Prawdopodobnie posiadasz w domu takie przedmioty lub co więcej masz je w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Niezależnie od tego, gdzie je posiadasz czy w domu, czy na zewnątrz, musisz je zabezpieczać przed różnymi czynnikami.

Podobnie jest z drewnianymi tarasami, które także potrzebują twojej troski i pielęgnacji, aby służyć ci przez lata. Pomyśl zatem o odświeżeniu ich oraz zabezpieczeniu przed różnymi mikroorganizmami, grzybami, czynnikami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, a nawet słońce), a także szkodnikami. W tym celu wystarczy, że kupisz odpowiedni produkt do impregnacji drewna oraz nałożysz go na drewnianą powierzchnię. W ten sposób przedłużysz życie drewna oraz zapewnisz sobie podziwianie jego pięknego wyglądu przez bardzo długi okres. Przeczytaj zatem poniższy tekst i dowiedz się jakiego impregnatu użyć do zabezpieczenia swojego tarasu.

Czy mój taras wymaga impregnacji?

Drewno jest powszechnie wykorzystywane w budownictwie, gdyż jest łatwe w obróbce, posiada doskonałe parametry izolacyjne, a także wiele zalet typu: elegancja, ponadczasowość czy naturalność bezpieczna dla naszego zdrowia. Co więcej, może być także bardzo trwałe, o ile dobrze się nim zajmiemy i zadbamy o jego ochronę.

Jeżeli posiadasz drewniane powierzchnie w domu, nie zawsze musisz je zabezpieczać. Takimi elementami mogą być np. zabezpieczone w czasie produkcji krokwie czy belki dachowe. Ponadto bardzo rzadko konserwuje się drewniane podłogi czy parapety – raz na kilka lat – i to bardziej w celu odświeżenia niż zabezpieczenia przed czynnikami szkodliwymi, niszczącymi i po prostu destrukcyjnymi.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku drewnianych powierzchni znajdujących się na zewnątrz. W związku z tym, że pada na nie śnieg i deszcz oraz oddziałują na nie zmiany temperatury, są one automatycznie narażone na biodegradację. Jeśli zatem jesteś właścicielem drewnianych: płotu, pergoli, bramy, szopy, trejażu, drewutni, werandy, altany, tarasu, ławki, mebla ogrodowego czy zwykłej drewnianej zabawki dla dzieci, zrób wszystko, aby zabezpieczyć je przed czynnikami zewnętrznymi.

Kiedy zaimpregnować drewno

Trudno jednoznacznie wskazać określony odstęp czasu między konserwacjami. Mogą to być 2-3 lata, ale równie dobrze może to być 5-6 lat. Zawsze warto sprawdzić tę informację na opakowaniu oraz dostosować ją do swoich potrzeb, wszystko bowiem zależy od kilku czynników takich, jak: gatunek posiadanego drewna (miękkie należy zabezpieczać częściej), warunków w jakich je przechowujemy (czy są pod dachem czy nie), sposobu zabezpieczenia w czasie produkcji, ekspozycji na czynniki szkodliwe itd.

Najlepszym rozwiązaniem jest obserwacja drewna oraz wykorzystywanie do zabezpieczenia tylko najlepszych, długotrwałych produktów, np. oferowanych przez firmę Remmers, słynącą z tego, że oferuje ona bardzo wiele różnorodnych produktów, dostosowanych do potrzeb każdego klienta, do każdego rodzaju drzewa oraz konkretnych warunków, a także skutecznie dba o drewno i trwałość swoich produktów. W ten sposób możesz kupić zarówno środki zabezpieczające drewniane powierzchnie przed wszelkimi, przyczyniającymi się do jego niepożądanej degradacji, czynnikami, jak i szkodnikami czy promieniowaniem ultrafioletowym. Co więcej, w sklepie MBK, posiadającym produkty firmy Remmers, można dostać także preparaty, które posiadają działanie leczące, czyli np. likwidują grzyby albo znajdujące się czasami w drewnie larwy różnych owadów. Warto więc rozważyć zakup impregnatu od Remmers, bowiem ich uniwersalne produkty sprawdzą się w każdej sytuacji.

Na każdym preparacie od Remmers znajdują się informacje o jego przeznaczeniu, miejscu użycia oraz trwałości. Koniecznie to sprawdź, aby impregnat Remmers zadziałał skutecznie.

Olej do tarasów i mebli ogrodowych Remmers

Produkt oznaczony jako olej do tarasów i mebli ogrodowych od Remmers to idealny produkt do zabezpieczania drewnianych powierzchni znajdujących się na zewnątrz. Olej ten pielęgnuje zarówno meble, jak i tarasy, zabezpiecza je, a dodatkowo zawiera także rozpuszczalnik. Można o nim powiedzieć wiele dobrego, na co wskazują opinie na jego temat dostępne także w Internecie, my jednak pozwolimy sobie podkreślić, że działa hydrofobizująco, tworzy powłokę odporną na wszelkie czynniki atmosferyczne, reguluje wilgotność drewna, posiada intensywne kolory, jest łatwy w obróbce, nie wymaga uprzedniego szlifowania, a także skutecznie chroni drewno przed szarzeniem i wyschnięciem. Sprawdź koniecznie ten produkt i ciesz się ochroną drewna przez wiele lat.