Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Projekty garaży – jaki wariant będzie dla nas najlepszy?

lut 17, 2021
projekty garaży

Rozważając budowę domu powinniśmy także pamiętać o garażu. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie posesję bez takiego stanowiska. Garaż zwiększa bezpieczeństwo i chroni nasz pojazd przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Dlatego konkretne rozwiązania oferują już sami architekci.

Garaż – dlaczego warto go mieć?

W dzisiejszych czasach mobilność jest ważna. Transport publiczny kursuje z niezadowalającą częstotliwością, przez co nie zawsze pokrywa się z naszymi planami. Dlatego coraz bardziej dostrzegalny jest trend, w którym każde gospodarstwo ma przynajmniej jedno auto. Jeśli planujemy budowę domu, to koniecznie powinniśmy uwzględnić garaż w naszym projekcie. I to nawet wówczas, gdy takiego pojazdu jeszcze nie posiadamy. Garaż to także doskonałe miejsce na przechowywanie różnego rodzaju rzeczy. Trudno nam także przewidzieć, w jakim miejscu będziemy za kilka lat. Może się okazać, że potrzebny będzie nam wówczas  nie pojedynczy, a podwójny garaż. Dlatego każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy inwestycja w garaż jest dla niego opłacalna. Jak już wspomnieliśmy, przechowywanie pojazdu w garażu nie tylko chroni go przed wilgocią, zimnem i korozją. Auto w garażu nie kusi złodzieja, tak jak pojazd pozostawiony na terenie posesji czy okolicznym parkingu.

Projekty garaży – jedno- czy dwustanowiskowe?

Współcześni architekci oferują nam gotowe rozwiązania. W swoich projektach domów uwzględniają od razu obecność garażu. Może on być wolnostojący lub przylegać bezpośrednio do naszego domu. Możliwości jest naprawdę wiele. Kolejnym kryterium jest liczba stanowisk. Do wyboru mamy projekty garaży jedno-, jak i dwustanowiskowych. Po pierwsze najczęściej sięgają osoby posiadające jeden samochód. Jeśli jednak w gospodarstwie znajdują się dwa pojazdy, to warto już rozważyć drugą opcję. W ten sposób będziemy równo traktować każdą z maszyn. Dwustanowiskowe garaże dają nam także większą przestrzeń do zagospodarowania. Nowoczesne projekty garaży są tak przygotowane, że stanowią idealne uzupełnienie naszego domu. Wybierając takie rozwiązanie będziemy więc mogli zachować spójność w wyglądzie budynków.

Projekty garaży – co proponują architekci?

Jeśli więc poszukujemy garażu na miarę naszych potrzeb, koniecznie zajrzyjmy do internetu. Nie brakuje tam stron internetowych z projektami domów oraz garaży. Bez wychodzenia z domu możemy więc przeglądać setki propozycji i porównywać je ze sobą. Projekty są dokładnie zaprezentowane na stronach, możemy więc zobaczyć wymiary budynku, powierzchnię użytkową, czy dodatkowe warianty, takie jak chociażby strych. Wybierając takie projekty garaży na pewno nie kupimy kota w worku. Jedna z firm, która oferuje rozmaite wersje domów i garaży znajdziesz w tym miejscu https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_garaze.html. W projektach znajdziemy także kosztorys, co znacznie ułatwi określenie funduszy niezbędnych na zrealizowanie takiej inwestycji. Projekty garaży oferowane przez polskich producentów mogą być także modyfikowane do naszych potrzeb. Dzięki temu budynek będzie w pełni funkcjonalny. Spokojnie zmieścimy w nim także narzędzia czy maszyny do ogrodu. Nie zagracimy sobie wówczas przestrzeni w naszym domu. Warto więc uwzględnić budowę garażu na etapie projektowania. Oszczędzi nam to problemów w przyszłości i pozwoli zachować spójność wyglądu. Nasze pojazdy będą z kolei odpowiednio chronione, a my będziemy cieszyć się komfortem jazdy niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Korzyści z posiadania garażu są więc naprawdę duże.