Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Projekty domów, o których się mówi – nowoczesne domy z oferty MURATORA

mar 5, 2023

Projekty domów w architekturze nowoczesnej cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Ciekawe wizualnie, energooszczędne, a przy tym komfortowe w codziennym użytkowaniu – doskonale wpisują się w potrzeby osób marzących o wygodnym, ekonomicznym domu. Szeroką gamę najlepszych projektów domów nowoczesnych znajdziemy w kolekcji MURATORA. Czym się cechują oraz jakie są ich atuty?

Najważniejsze cechy domów nowoczesnych z oferty MURATOR PROJEKTY

Jeżeli zdecydowaliśmy się na budowę nowoczesnego domu jednorodzinnego, niezbędny do realizacji będzie odpowiedni projekt, który bez problemu znajdziemy na stronie MURATORA. Czeka tam na nas zróżnicowana oferta domów o powierzchni użytkowej, dostosowanej do potrzeb każdej rodziny. Najmniejsze z oferowanych, będą doskonałym wyborem na domek letniskowy lub całoroczny – rekreacyjny, który pozwoli nam skutecznie wypocząć od miejskiego zgiełku. Nieco większe propozycje zaspokoją potrzeby par, seniorów i rodzin 2+1, a te o powierzchni 120-150 – będą idealne dla bardziej licznych rodzin lub osób, które cenią sobie przestrzeń i wygodę. W kolekcji nie zabrakło również propozycji o metrażu sięgającym nawet 850 m2, które trafią w gust inwestorów zainteresowanych wzniesieniem nowoczesnej, ekskluzywnej rezydencji na miarę gwiazd z Hollywood.

Modernistyczne obiekty z oferty MURATORA cechują się zróżnicowanym wyglądem. W kolekcji znajdziemy m.in. domy o prostej bryle i dwuspadowym zadaszeniu – wzorowane na nowoczesnej stodole, które będą stosunkowo proste i tanie w realizacji oraz ekonomiczne w późniejszym utrzymaniu. Jeśli jednak prosta forma nie jest w naszym stylu, to z pewnością zainteresują nas domy utrzymane w willowym, amerykańskim trendzie. Napotkamy tu płaski lub wielospadowy dach, skomplikowaną bryłę, ciekawe detale i wielość tarasów. Takie willowe rezydencje zaprojektowane są zazwyczaj jako rozłożyste domy parterowe lub piętrowe, ale także w wersji dwuczłonowej, w której dwa budynki o różnej funkcjonalności łączy przeszklony korytarz. Dla zwolenników bardziej tradycyjnej architektury, w której nowoczesność jest przemycona za sprawą dużych przeszkleń lub detali wykończeniowych – również znajduje się wiele propozycji. Biorąc zatem pod uwagę różnorodność oferty, można bez wątpienia stwierdzić, że kolekcja domów nowoczesnych dedykowana jest dla każdego.

Zalety nowoczesnych domów z oferty MURATOR PROJEKTY

Projekty domów z kolekcji: https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/ posiadają wiele atutów, wpływających na ich ogromną popularność. Są one zgodne z najnowszymi trendami w architekturze, pozwalając wznieść budynek nie tylko modny – ale również wygodny w codziennym użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii i materiałów, minimalizują odpływ ciepła z wnętrz – co sprzyja obniżeniu bieżących kosztów utrzymania. Projekty domów nowoczesnych nierzadko są z góry przystosowane do współpracy z pompą ciepła czy instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu są w pewnej mierze samowystarczalne, a zarazem znacznie bardziej przyjazne dla środowiska i portfeli właścicieli. Zazwyczaj takie obiekty posiadają duże okna od strony południowej i zachodniej, gwarantujące znaczną ilość naturalnego światła i ciepła. Starannie dopracowany układ pomieszczeń da nam wrażenie otwartej przestrzeni – a jednocześnie zapewni niezbędny poziom prywatności. Warto wspomnieć również o ponadczasowym charakterze nowoczesnych domów, dzięki któremu będą doskonale prezentować się nawet po upływie wielu lat – harmonijnie komponując się z najbliższym otoczeniem.

Chcemy rozpocząć przygodę z budową własnego, nowoczesnego domu? Pomogą nam w tym gotowe projekty z oferty MURATORA. W szerokiej gamie dostępnych propozycji bez trudu znajdziemy projekt, który idealnie spełni nasze potrzeby – zarówno metrażowe i funkcjonalne, jak i wizualne.

Zdjęcie: Projekt EC317a – Dom oszczędny – wariant I (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) z kolekcji Muratora, arch. Piotr Lewandowski

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty budynków od MURATORA – projekty.muratordom.pl