Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Pompy wirowo-odrzutowe. Charakterystyka

sty 30, 2021
pompy wirowo-odrzutowe

Zastanawiasz się, jaką pompę wybrać do domowej pompowni? A może budujesz kanalizację ciśnieniową i szukasz nowoczesnego i niezawodnego rozwiązania? Z pewnością warto rozważyć pompy wirowo-odrzutowe, które ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością. To udoskonalona wersja pomp, wyposażona w solidny silnik. Przedstawiamy cechy charakterystyczne oraz zalety tych pomp.

Czym są pompy wirowo-odrzutowe?

Każdy, kto znajduje się na etapie poszukiwań solidnej pompy do swojego gospodarstwa domowego lub do przedsiębiorstwa, zastanawia się, jaki rodzaj powinien wybrać. Warto rozważyć inwestycję w pompy wirowo-odrzutowe, które, choć są nowym typem pomp, to dość prędko zdążyły zachwycić szerokie grono konsumentów na całym świecie. Polecamy je szczególnie tym klientom, którym zależy na niezawodności oraz na prostej budowie urządzenia. Jest to bowiem gwarancja wieloletniej, właściwie bezproblemowej pracy pompowni – nie tylko tej domowej – przekonuje właściciel rodzinnej firmy INWAP Sp. z o.o. z Brzegu, która od wielu lat z powodzeniem produkuje, projektuje i wdraża nowoczesne urządzenia dla branży wodno-kanalizacyjnej. Pompy wirowo-odrzutowe są udoskonaloną wersją pomp z serii PZ. Co je wyróżnia? Odporny i wykonany ze stali nierdzewnej silnik elektryczny o mocy 1,5kW. Wydawałoby się, że ta moc wcale nie jest tak duża, jednak pompy te są w stanie osiągnąć wysokość podnoszenia aż do 30 m, a ich wydajność maksymalna wynosi 5l/s. Są to z pewnością imponujące wyniki, które gwarantują sprawne działanie.

Do czego można je wykorzystać?

Jesteśmy pewni, że pompy wirowo-odrzutowe w szczególności docenią osoby, które szukają solidnego sprzętu przeznaczonego do budowy kanalizacji sanitarnych. To urządzenie dość uniwersalne, za co jest szczególnie doceniane. Świetnie sprawdzi się nie tylko w pompowniach przemysłowych, ale i w domowych – coraz więcej właścicieli domów decyduje się na zakup właśnie tej pompy. Możesz również ją wykorzystać, jeśli posiadasz pompownię kompaktową, a także do opróżniania kanałów piwnic. Opcji zatem jest wiele, co stanowi ogromny atut pomp wirowo-odrzutowych. Warto wiedzieć także o tym, że tę pompę można sterować ręcznie lub za pomocą skrzynki sterowniczej.

Zalety pomp wirowo-odrzutowych

Zastanawiasz się, czy pompy wirowo-odrzutowe spełnią Twoje oczekiwania? Jeśli cenisz sobie niezawodność, która jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, jesteśmy pewni, że docenisz działanie tej pompy w pompowni domowej czy przemysłowej. Warto wiedzieć o tym, że w tych pompach komora uszczelnienia silnika jest uszczelniona i tym samym chroniona przed dostaniem się do środka elementów ścieków czy zanieczyszczeń, tj. włosy czy piasek. Wszystkie elementy złączne cechuje odporność na działanie niekorzystnych czynników – stojaki zostały wykonane bowiem ze stali kwasoodpornej. Pompa może pracować na sucho dzięki zablokowanemu uszczelnieniu w komorze olejowej. To także gwarancja niskich rachunków. Pompy te są doceniane za dobry współczynnik zużycia energii elektrycznej – jest to 200W na 1000 l. Zalet zatem jest wiele, dlatego jesteśmy pewni, że inwestycja w pompę wirowo-odrzutową będzie opłacalna.