Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Pojedynek pilarek czyli którą pilarkę wybrać? Akumulatorowa kontra spalinowa.

wrz 16, 2022
Pilarka

Dokonując zakupu pilarki łańcuchowej pojawia się nie lada zagwozdka na jaki rodzaj pilarki pozostawić. W zależności od charakteru pracy do których potrzebujemy pomocy pilarki wybierać możemy po między pilarką spalinową lub akumulatorową. Dostępna jest także pilarka elektryczna, jednak z uwagi na potrzebny stały dostęp do zasilania słabo sprawdza się ona w przypadku większości prac. Dużo większe zastosowanie posiada pilarka łańcuchowa akumulatorowa zasilana za pomocą akumulatora oraz piła łańcuchowa spalinowa działająca na paliwo.

Pilarka spalinowa i akumulatorowa – co je wyróżnia?

Pilarki spalinowe produkowane są w różnych wersjach, które różnią się od siebie wielkością oraz mocą przez co znacząco zyskują na funkcjonalności. Dobrym przykładem jest pilarka spalinowa gałęziowa, która idelanie nadaje się do prac zwianych z podcinaniem chociażby gałęzi drzew. Pilarka spalinowa gałęziowa może być obsługiwana jedną ręką, dzięki czemu nią bezproblemowo podcinać gałęzie znajdujące się na drzewie. Oczywiście istnieją także mocniejsze wersje pilarek spalinowych stworzone do bardziej wymagających prac.

Alternatywą dla wspomnianej piłkarki spalinowej gałęziowej jest mini pilarka akumulatorowa, która idealnie nadaje się do drobnych prac. Rzeczona mini pilarka akumulatorowa idealnie sprawdza się w przypadku podcinania gałęzi drzew oraz krzewów, przez co wykorzystana jest za równo w gospodarstwach domowych, ale również w przypadku projektantów krajobrazu czy myśliwych. Niewątpliwym plusem pilarek akumulatorowych jest ich działanie niewymagające stałego podłączenia do prądu, a także bez użycia paliwa. Wystarczy jedynie naładować akumulator pilarki i jest ona gotowa do działania.

Pilarka akumulatorowa kontra pilarka spalinowa – na którą lepiej postawić?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy pilarka akumulatorowa jest lepsza od pilarki spalinowej czy może jest odwrotnie. Oba urządzania mają za równo swoje wady jak i zalety oraz określone przeznaczenie w zależności od swojej specyfikacji.

Pilarka łańcuchowa akumulatorowa generuje dużo mniejszy hałas w trakcie pracy, wytwarza słabsze drgania, a także jest lżejsza. Ponadto jest prosta w obsłudze, a także charakteryzuje się mniejszym zanieczyszczeniem środowiska, ponieważ nie wytwarza spalin. Piła łańcuchowa spalinowa podczas wykonywania pracy nie jest z kolei zależna od mocy wydajnościowej posiadanego akumulatora. Obsługa piły spalinowej wymaga jednak pewnego rodzaju wiedzy technicznej, aby odpowiednio dbać o jej silnik.

Gdzie kupić dobrą piłkarkę akumulatorową lub spalinową?

Kiedy określimy już czy lepsza w naszym przypadku będzie pilarka akumulatorowa czy pilarka spalinowa można udać się na stronę narzedzia24na7.pl, aby poszukać odpowiedniego modelu. Szeroki wybór różnego rodzaju piłkarek dostępnych na stronie internetowej narzedzia24na7.pl sprawia, że praktycznie każdy klient znajdzie pilarki spalinowe lub akumulatorowe dostosowane do swoich potrzeb. Nieco mniej funkcjonalna pilarka elektryczna również znajduje się na wspomnianej stronie internetowej.