Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Naturalny urok drewna

lut 4, 2021
Meble drewniane

Drewno posiada swoje piękno i naturalną, pełną elegancji prostotę. Znakomicie komponuje się właściwie niemal z każdym wnętrzem, dodając mu mnóstwo urokliwości i ciepła. Na uniwersalność drewnianych mebli wpływa także i to, że nie wywołują alergii i nie zawierają szkodliwych substancji.

Drewniane meble

Drewno to najszlachetniejszy materiał, z jakiego można zrobić meble. I choć na rynku istnieje wiele jego tańszych zamienników, wciąż chętnie sięgamy właśnie po czyste drewno, a prawdziwe meble drewniane cieszą się uznaniem. Dużą popularnością cieszą się drewniane meble stylizowane na skandynawską modłę – proste, naturalne, wysmakowane estetycznie. Do budowy mebli drewnianych najczęściej wykorzystuje się sosnę, dąb, brzozę lub buczynę.

Drewno, zanim wpadnie w ręce stolarza, najpierw jest obrabiane w tartaku. Po wycięciu desek trafiają one na około pół roku do suszarni. Dopiero po upływie takiego czasu nadają się na surowiec do produkcji mebli. Później doświadczeni stolarze wyczarowują z nich najpiękniejsze meble, z ogromną dbałością o szczegóły zarówno stricte estetyczne, jak i funkcjonalne. Dodatkowo są pokrywane warstwą wosku (co pozwala wydobyć piękno drewna) lub malowane nietoksyczną farbą akrylową. Tak wykonane meble, dostarczone w całości pod drzwi zamawiającego, są gotowe do użytkowania. Trwałe, a zarazem niepowtarzalne i stylowe drewniane meble sprawią radość na długie lata.

Drewniane łóżko

To jeden z ważniejszych mebli w domu. Tylko naprawdę dobre i wygodne łóżko pozwoli w pełni wypocząć. Ponieważ często zakup łóżka jest inwestycją wieloletnią, warto by był dobrze przemyślany. Łóżko drewniane jest estetyczne i niezwykle trwałe. Z pewnością zapewni możliwość zasłużonego relaksu.

Drewniana szafa

Szafa drewniana z łatwością wpasuje się w wystrój każdego pomieszczenia. Ten niezbędny mebel to idealne miejsce na przechowywanie zarówno ubrań, butów, jak i pościeli. O jej przydatności świadczy jej pojemność. Idealna szafa natomiast jest połączeniem funkcjonalności z elegancją. Trwała i ładna drewniana szafa będzie służyć przez lata, doskonale chroniąc nasze sprzęty. Dla zwiększenia jej wizualnej lekkości można dołożyć zaokrąglenia i frezowania, a na skrzydłach drzwi zamontować lustro.

Tylko zalety?

Wśród licznych plusów mebli z drewna kryje się także kilka pułapek. Przy zakupie tego typu należy zwrócić uwagę, by na elementy mobilne (np. krzesła, stół) nie wybierać ciężkiego, litego drewna. Ciężar szybko zweryfikuje ich praktyczność. Warto również zwrócić uwagę na kwestię impregnacji drewna. By meble służyły jak najdłużej, trzeba po prostu o nie dobrze dbać, można malować, lakierować. Drewno żyje, ciemnieje, nasze meble będą się zmieniać z czasem. Jeśli jednak jesteśmy na to przygotowani, szybko tę kwestię uznamy za kolejny atut tego typu mebli.