Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Listwy ze styropianu do maskowania karnisza

paź 8, 2022
Listwy ze styropianu

Styropianowe listwy maskujące karnisz zdobywają coraz większą popularność. Nic dziwnego. Ten prosty element wystroju wnętrza potrafi bardzo je odmienić. Przede wszystkim zasłania niezbyt eleganckie zaczepy firan i zasłon. Inną rolą jest nadanie aranżacji nowoczesnego stylu.

Listwy ze styropianu do maskowania karnisza wykonane są bowiem z lekkiego materiału. Idealnie komponuje się on z każdym stylem w architekturze. Błędem jest utożsamianie ich jedynie z klasycznym wystrojem. Choć, przyznać należy, idealnie się w niego wpisuje. Jednak styropianowe listwy do zasłonięcia karnisza są utożsamiane z nowoczesnością. Doskonale wpisują się w styl skandynawski. Charakteryzują się surową prostotą. Idealnie komponują się z pozostałymi dekoracjami wnętrz. Styropianowe listwy do maskowania karnisza mogą występować jako samodzielne elementy. Świetnie wyglądają też jako część aranżacji opartej na ściennych dekorach. W wystroju klasycznym trudno wyobrazić sobie ich brak. Zwłaszcza że dostępne są w wielu wzorach, które łatwo dopasować do każdego wnętrza. Wystarczy przejrzeć oferty producentów. Jednym z nich jest lider w branży styropianowych dekorów do wnętrz — Styroplast. Firma kładzie duży nacisk na swoją ofertę listew maskujących karnisze. Nic dziwnego. Odpowiednio dopasowany element w sposób znaczący podnosi elegancję każdego pomieszczenia. Dodatkowym atutem takiego wystroju jest prostota montażu. To świetny sposób, by niskim kosztem zwiększyć atrakcyjność wnętrza. Niska cena styropianowych listew do maskowania karniszy idzie w parze z łatwością ich montażu.

Montaż styropianowych listew maskujących karnisz

Montaż listew styropianowych do osłonięcia karnisza jest niezwykle prosty. Na początku należy przyciąć element na odpowiednią długość. Idealnie nada się do tego piłka z drobnymi ząbkami. Nie uszkodzi ona styropianowej struktury. Pamiętajmy tu o zasadzie, by dwa razy mierzyć i raz ciąć. Styropianowe listwy maskujące karnisz są tanie. Jednak nieprawidłowe ich przycięcie może spowodować opóźnienie w pracach. Kolejnym etapem jest malowanie listwy. Nie jest to konieczne. Zależy w dużej mierze od wystroju w aranżacji wnętrz. Biały, neutralny kolor elementu jest niekiedy wystarczający. Zwłaszcza w pomieszczeniach nowoczesnych, opartych na minimalizmie. Kolejną czynnością jest przyklejenie styropianowej listwy do karnisza i sufitu. To proste. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim kleju. Powinien być dedykowany do styropianu. Daje to gwarancję, że element się nie rozpuści. I to wszystko, co konieczne, by przymocować listwę maskującą karnisz. Operację tę wykona nawet początkujący majsterkowicz. Efekt zaś przerośnie wszelkie oczekiwania. Większy wybór sztukaterii wewnętrznej na stronie sklepu.