Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Jaka farba do ścian dla alergika?

wrz 14, 2022
farba do ścian dla alergika

Skład współczesnych farb przeznaczonych do malowania pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych jest znacznie bezpieczniejszy niż produktów stosowanych kilkanaście lat temu. Zwykłe farby wciąż jednak mogą zawierać substancje drażniące, powodujące nasilenie objawów uczulenia, zwłaszcza u osób z alergiami. Dlatego wielu producentów farb do malowania ścian wprowadza do swoich ofert specjalne farby hipoalergiczne. Co ważne, to wciąż produkty wysokiej jakości.

Co to są farby hipoalergiczne?

Ze względu na rosnącą liczbę osób z alergiami wielu producentów chemii budowlanej zdecydowało się na wprowadzenie do swoich ofert specjalnej kategorii produktów wolnych od substancji potencjalnie uczulających. Farby dla alergików to najczęściej produkty wodorozcieńczalne i bezzapachowe, co przekłada się na bezpieczeństwo pracy. Skład takich farb jest dokładnie analizowany pod kątem występowania substancji mogących powodować lub wzmacniać alergie. Dlatego wszystkie profesjonalne farby hipoalergiczne mają odpowiedni atest. Przykładem jest atest Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Jeśli na opakowaniu produktu znajduje się informacja o ateście PTA lub analogicznym ateście wydanym przez inną uprawnioną do tego organizację, użytkownik ma pewność, że sięga po produkt sprawdzony, wolny od substancji potencjalnie niebezpiecznych dla osoby z alergią.

Rodzaje farb dla alergików

Eliminacja substancji uczulających ze składu farby przeznaczonej do malowania ścian i sufitów nie musi przekładać się na pogorszenie jej właściwości kryjących. Współcześnie sprzedawane farby hipoalergiczne pod względem właściwości w zasadniczy sposób nie różnią się od produktów standardowych używanych do malowania mieszkań. Na stronie internetowej https://hipper.pl/malowanie-farby-do-scian-i-sufitow-farby-dla-alergikow znaleźć można przykłady hipoalergicznych farb ceramicznych, które często określa się mianem farb plamoodpornych charakteryzujących się niezwykle trwałym i wyrazistym kolorem, a także tradycyjnych farb akrylowych i lateksowych przystosowanych do użycia we wnętrzach, w których przebywają osoby z alergiami.

Jeśli szukasz odpowiedniego rodzaju farby dla alergika, wybierz produkt z atestem PTA lub innym rodzajem certyfikatu, który potwierdza bezpieczeństwo stosowania tego typu produktu przez osobę ze stwierdzoną alergią. Co ważne, farby dedykowane osobom z uczuleniami wciąż są produktami pełnowartościowymi, które wyrównują malowaną powierzchnię, zapewniają doskonałe krycie i trwałość koloru. To farby ceramiczne, akrylowe i lateksowe, bezpieczne w stosowaniu i bardzo wydajne.