Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Krety niemile widziane

wrz 30, 2020
krety

Każdy kto ma ogródek albo działkę, wie jak skomplikowane może być pozbycie się kreta z danego terenu. Zwierzę to, skądinąd pożyteczne, w przypadku niewielkich areałów, może stać się bardzo kłopotliwym gościem, którego trudno będzie się nam pozbyć. Czasami w tym celu trzeba będzie sięgnąć po dość drastyczne środki, aby zachować nasze grządki oraz rabaty w nienaruszonym stanie. Oczywiście krety czy też nornice nie przeszkadzają wszystkim i wszędzie, ale czasem sytuacja może wymagać interwencji.

1. Kret w ogrodzie – problem do rozwiązania

2. Różne możliwości, z których warto skorzystać

Kret w ogrodzie – problem do rozwiązania

Jak więc można się pozbyć niechcianych gości z naszego ogródka? Najłatwiejszą opcją będzie sięgnięcie do przepastnych zasobów internetowych, by tam znaleźć rozwiązanie naszych problemów. Na początek warto obejrzeć różnego rodzaju vlogi albo poczytać specjalistyczne blogi, gdzie znajdziemy różnorodne sposoby na krety, nornice czy też polne myszy. Dobrym miejscem na poszukiwanie konkretnych sposobów na zapobieżenie dalszej katastrofie w naszym ogródku, może być dobrze zaopatrzony sklep, który sprzedaje tego typu akcesoria do walki z różnymi zwierzętami. Na pewno takim miejscem jest sklep ogrodniczy SklepDaglezja.pl. Oprócz typowych rzeczy jak nasiona czy też narzędzia ogrodnicze, znajdziemy w nim wszystko to, co może się okazać przydatne, np. w walce z kretami. Jeśli w polu naszych zainteresowań leży kretołap albo petardy do kretołapa, to trafiliśmy pod odpowiedni adres. Nie są to może rozwiązania humanitarne, gdyż ostatecznie kret może zginąć, ale na pewno są to bardzo skuteczne pomysły na pozbycie się kreta z działki czy też przydomowego ogródka.

Różne możliwości, z których warto skorzystać

Dla tych z nas, dla których kretołap jest nie do przyjęcia, dobrym rozwiązaniem może być zakup specjalnych granulatów odstraszających gryzonie, czy też humanitarnych pułapek na te zwierzęta. Taka pułapka na kreta składa się ze specjalnej rurki z zapadnią, która powoduje, że kret nie może się z niej wydostać o własnych siłach. Niektóre z takich pułapek są wyposażone w specjalne czujniki oraz sygnalizatory, dzięki którym wiemy, że kret znalazł się w pułapce. Zamiast wkładania petardy do kretołapa, możemy więc skorzystać z zupełnie innych pomysłów. Tak czy inaczej najważniejszą sprawą jest to, aby niechciany gość opuścił nasz teren. Trawnik czy też ogród upstrzony kretowiskami nie jest najładniejszym miejscem na Ziemi. Warto więc zadbać o nasz kawałek poletka, póki mamy na to czas.