Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Korzyści płynące z posiadania oczyszczalni BioFicient

mar 9, 2021
oczyszczalnia ścieków

Oczyszczalnie typu BioFicient mają pozytywne opinie i są coraz częściej wybieraną technologią służącą dobru środowiska oraz ekologicznym rozwiązaniom w dziedzinie oczyszczania ścieków. Przed wyborem tej opcji warto jednak poznać kilka czynników, które decydują o wysokiej skuteczności oraz ekonomii takich rozwiązań. Jakie zatem korzyści płyną z wyboru tego rodzaju technologii?

Plusy oczyszczalni BioFicient

– Podstawową korzyścią, którą można osiągnąć poprzez montaż oczyszczalni typu BioFicient, jest z  pewnością pełna automatyzacja takiego rozwiązania. Dzięki tej technologii użytkownik nie ma potrzeby dodawania biopreparatów, a koszty eksploatacji są bardziej ekonomiczne – informuje pracownik firmy FHU MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina.

Pozostałe plusy oczyszczalni BioFicient to m.in.:

  • korzystny wygląd,
  • możliwość zagłębienia do 150 cm,
  • praktyczny i bezpieczny właz z zamkiem,
  • brak potrzeby wielu czynności eksploatacyjnych,
  • skuteczność potwierdzona wieloma badaniami i obserwacjami.

Liczne badania prowadzone nad oczyszczalniami BioFicient dowodzą, że jest to innowacyjna technologia. Umożliwia ona życie w zgodzie z naturą bez nadmiernych wysiłków oraz działań z zakresu obsługi i konserwacji przydomowej oczyszczalni ścieków.

Na czym polega technologia oczyszczalni BioFicient w praktyce?

Aby nakreślić model działania technologii oczyszczania BioFicient, warto zacząć od procesu oddzielania wody od zanieczyszczeń, który został w tym przypadku szczegółowo przemyślany.

Pierwszym etapem jest grawitacyjny dopływ ścieków do osadnika wstępnego, w którym oddzielane są frakcje stałe i dochodzi do zatrzymania tłuszczy oraz osiadania stałych cząsteczek tworzących osad. Po takim działaniu ścieki przepływają do jednego z zainstalowanych bioreaktorów.

Następną fazą jest czynna aktywność biomasy, która oczyszcza substancje chemiczne oraz organiczne w wysoce ekologiczny i efektywny sposób. W skład tej mieszanki wchodzą m.in. mikroorganizmy tlenowe, które aktywują się poprzez dopływ tlenu generowany za pośrednictwem dmuchaw oraz dyfuzorów rurowych.

Końcowym etapem tego rodzaju działań jest wymywanie zanieczyszczeń stałych i kolejne kierowanie ich do docelowego doczyszczania. Ciesz uwolniona od nieczystości, zostaje następnie wypompowana z oczyszczalni.

Inżynieria oczyszczania ścieków ma więc w zanadrzu bardzo ekologiczne i praktyczne sposoby, na to, aby gospodarstwo domowe funkcjonowało ekonomicznie i nie wymagało wielu wysiłków ze strony mieszkańców. Technologia oczyszczania ścieków BioFicient jest doskonałym przykładem zastosowania najnowszych technologii z dziedziny ekologii oraz sposobem na życie w zgodzie z naturą.