Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Jakie zbiorniki hydroforowe będą dobre do domów jednorodzinnych

sty 13, 2022
zbiorniki hydroforowe

Mieszkasz w domu jednorodzinnym lub letniskowym i nie masz możliwości podłączenia się do sieci wodociągowej? Co w takiej sytuacji pomoże Ci w sprawnym i bezproblemowym pozyskiwaniu wody ze studni do Twojego domu? Dowiesz się tego z kolejnych akapitów.

Jak zapewnić stałe ciśnienie wody?

Codzienne korzystanie z wody, kiedy w kranie jest za niskie ciśnienie wody, może być bardzo kłopotliwe i na dłuższą metę męczące. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Urządzenie, które pomoże Ci utrzymać stały poziom ciśnienia wody w kranie, to hydrofor. Zestaw hydroforowy pozwoli Ci uniknąć spadku ciśnienia wody w rurach, przez co nie musisz się obawiać, że strumień będzie zbyt mały. Hydrofor to urządzenie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do sieci, a wodę pobierasz ze studni. Zbiorniki hydroforowe możesz z powodzeniem zamontować go w gospodarstwach rolnych, domach jednorodzinnych, jak również do domków letniskowych.

Jakie zastosować hydrofory do domków jednorodzinnych?

Wszystkie hydrofory mają taką samą zasadę działania. Może je różnić konstrukcja oraz specyfikacja ich pracy. Hydrofor tradycyjny to zamknięty zbiornik ciśnieniowy częściowo wypełniony wodą. W skład hydroforu wchodzi pompa, którą napędza silnik elektryczny. Inny rodzaj hydroforu do domu jednorodzinnego to hydrofor o stałym ciśnieniu lub membranowy zestaw hydroforowy.

Jaką pojemność powinien mieć zbiornik hydroforowy?

Jak wybrać wielkość hydrofora do domu? Do domków jednorodzinnych zaleca się stosować hydrofory o pojemności nie mniejszej niż 100 litrów. Do domów jednorodzinnych, które zamieszkuje od 3 do 5 osób, zaleca się 150 litrów. Wielkość zbiornika powinna być dostosowana do rozmiarów instalacji zamontowanej w domu oraz mocy i wydajności pompy. Do wyboru masz hydrofor z tradycyjnym ocynkowanym zbiornikiem, hydrofor ze zbiornikiem przeponowym i hydrofor ze zbiornikiem o stałym ciśnieniu. 

Jakie pompy hydroforowe są dostępne na rynku?

Pompa pozwala na przepływ wody ze studni do Twojego domu. Na rynku możesz znaleźć różne rodzaje pomp z długą żywotnością. Możesz spotkać się z jednostopniowymi lub wielostopniowymi pompami hydroforowymi lub pompami peryferialnymi. Pompy mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub z żeliwa. Pompy mogą różnić się mocą silnika, wydajnością czy ciśnieniem. Każda pompa posiada wirnik oraz zawory zwrotne, dzięki którym woda się nie cofa do studni. Wybierając pompę, zwróć uwagę na to, aby była to pompa od sprawdzonych producentów działających na rynku, dzięki temu będziesz mieć dostęp do serwisu gwarancyjnego w razie awarii. Pompy i zbiorniki hydroforowe o różnej wielkości do instalacji w domach jednorodzinnych znajdziesz na stronie https://www.dostudni.pl/.

Jaki hydrofor wybrać do zasilania wodą instalacji wodociągowej?

Wybierając hydrofor, musisz wziąć pod uwagę to, do czego będziesz go potrzebował. Innego użyjesz do domków letniskowych, a innego do gospodarstw rolnych. Przy większym zużyciu wody będziesz potrzebować zestawu hydroforowego o większej mocy i przepustowości. Poszczególne zestawy hydroforowe różnią się budową i parametrami, jednak zasada działania takiego hydroforu jest taka sama. Zestaw hydroforowy to bardzo dobre rozwiązanie do pobierania wody ze studni. Hydrofor jest bardzo prosty w montażu i użytkowaniu. Hydrofor, który ma zaopatrywać cały dom w wodę, nie powinien mieć mniej niż sto litrów. W przypadku większego poboru warto kupić hydrofor, który może pomieścić znacznie więcej wody, dzięki czemu ciśnienie w rurach będzie lepsze. Większa pojemność hydroforu sprawi, że pompa będzie włączać się rzadziej, dzięki czemu będzie służyła Ci dłużej.