Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Jak wybrać leżak ogrodowy na działkę?

lip 23, 2021
leżak

Działka dla mieszkańców wielkich miast jest miejscem, w którym mogą odpocząć i obcować z naturą. Choć prace ogrodowe dla wielu osób stanowią najlepszy relaks, warto w przestrzeni zaaranżować także komfortowe leżaki ogrodowe, na których będzie można zregenerować się lub spędzić czas z najbliższymi.

Jaki leżak sprawdzi się na działce?

Na rynku znaleźć można szeroką ofertę leżaków, które można zaaranżować na działce. Dzielą się ona modele:

  • ogrodowe stanowiące bardzo masywną konstrukcję – świetnie sprawdzą się na dużych, przestrzennych działkach; zazwyczaj nie składają się, co może utrudniać ich transport i przechowywanie;
  • balkonowe nieco mniejsze niż ogrodowe, ale wciąż bardzo wygodne do siedzenia, leżnia, jak i przechowywania – na ogół można je złożyć;
  • plażowe bądź turystyczne – bardzo proste i lekkie, zazwyczaj z materiałowym, cienkim siedziskiem,
  • basenowe, które świetnie sprawdzą się na działce, na której zaaranżowany został basen bądź jacuzzi.

Osobom, którym zależy na niesamowitym komforcie podczas relaksu na działce, do gustu mogą przypaść łózka oraz szezlongi ogrodowe, a także modele podwójne. Ponadto w sklepach znaleźć można modele leżaków ogrodowych dla dzieci. Maja one mniejsze rozmiary, przez co są bezpieczne, a wchodzenie i schodzenie z nich jest wygodne, maluch nie potrzebuje pomocy dorosłego.

Na co zwrócić uwagę, kupując leżak ogrodowy na działkę?

Wybór komfortowego, a przy tym trwałego leżaka ogrodowego nie jest łatwą sprawą. Bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu, jest materiał, z którego go wykonano. Leżaki ogrodowe na www.meblobranie.pl to produkty z: tworzywa sztucznego, technorattanu oraz aluminium, jednak na rynku znajdują się także drewniane i rattanowe modele. Największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się leżaki ogrodowe z technorattanu na działkę. Dla kupujących dużymi plusami tego rozwiązania są: wysoka trwałość materiału (leżaki z technorattanu mogą pozostać zimą na świeżym powietrzu) oraz to, że jest bardzo przyjemny w dotyku. Dodatkowo meble nie wymagają czasochłonnej konserwacji, a także są stosunkowo tanie. Warto jednak podkreślić, że inne rozwiązania również mają swoje zalety – materiał leżaka warto dobrać do swoich potrzeb oraz gustu. Kluczowe są także jego wymiary – nie powinien być zbyt wąski oraz krótki. Najlepiej sprawdzi się model o wymiarach minimum 50 × 160 cm. Ponadto kupując leżak, warto przemyśleć kwestię jego przechowania – w przypadku małej przestrzeni, która będzie przeznaczona do tego warto, wybrać modele składne lub sztaplowane. Na komfort aranżowania oraz przechowywania leżaka ogrodowego wpływa także to czy posiada on kółka, czy nie oraz, czy do zestawu dołączono specjalny pokrowiec. Warto podkreślić, że kolejnym ważnym aspektem jest to, że leżak powinien tworzyć spójną kompozycję z przestrzenią, a także pozostałymi elementami wyposażenia działki.

Wygodny leżak ogrodowy, czyli jaki?

Wybierając w pełni komfortowy leżak, warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które mogą znacząco wpłynąć na wygodę korzystania z niego. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są podłokietniki. Dodatkowo godne uwagi rozwiązanie to możliwość regulacji leżaka tak, aby móc dostosować jego parametry do własnych potrzeb. Kluczowa jest sposobność zmiany nachylenia oparcia, dzięki czemu leżak można wykorzystać zarówno do siedzenia, jak i leżenia. Decydując się na model z dowolnego materiału, warto sprawdzić, czy producent dołącza do niego poduszki, które mogą znacząco wpłynąć na komfort korzystania z leżaka. Oczywiście, można dokupić je w razie potrzeby, jednak warto pamiętać, że można mieć problem z idealnym dopasowaniem poduszki do danego modelu leżaka ogrodowego – najlepiej gdy produkty te sprzedawane są w zestawie lub gdy leżak jest odpowiednio wygodny bez dodatkowych akcesoriów.