Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – zalety i wady tego rozwiązania

wrz 21, 2020
elektryczna podłogówka

Zastanawiasz się nad zamontowaniem elektrycznego ogrzewania podłogowego w swoim domu? W takim razie koniecznie powinieneś poznać wszystkie zalety oraz wady tego rozwiązania. Ten artykuł pomoże Ci podjąć słuszną decyzję. Przekonaj się, czy ogrzewanie podłogowe elektryczne jest dobrym rozwiązaniem również dla Ciebie.

Ogrzewanie elektryczne podłogowe pojawia się coraz częściej w polskich domach. Spotyka się je zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach w bloku oraz w biurach. Jest ono bardzo wygodne w użytkowaniu, a dużym atutem jest również to, że sam montaż instalacji nie jest wymagający i trwa stosunkowo krótko. Przyjrzyjmy się nieco bliżej elektrycznej podłogówce i poznajmy wady i zalety tego rozwiązania.

Ogrzewanie elektryczne podłogowe i jego zalety

Elektryczna podłogówka, tak jak każdy inny rodzaj ogrzewania ma swoje zalety oraz wady. Przyjrzyjmy się najpierw nieco bliżej tym pierwszym. Bez wątpienia sporym atutem zainstalowania tego typu systemu we własnym domu jest łatwość jego użytkowania, komfort obsługi, a także spora efektywność cieplna. Dodatkowo energia elektryczna jest przyjazna dla środowiska, co sprawia, że jest to bardzo ekologiczna propozycja. Sama instalacja grzewcza w żaden sposób nie ogranicza użytkowej przestrzeni w domach oraz mieszkaniach. To oznacza, że ogrzewanie podłogowe elektryczne to doskonałe rozwiązanie również w niewielkich mieszkaniach oraz domach. Cyrkulacja powietrza w okresie grzewczym jest efektywna, ponieważ ciepło unosi się z samej podłogi. Ponadto cała przestrzeń nagrzewa się szybciej, niż w przypadku tradycyjnego, wodnego ogrzewania podłogowego. Wśród zalet na pewno warto również wymienić walory estetyczne. Elektryczna podłogówka to brak grzejników na ścianach, a te mogą być uciążliwe podczas meblowania pomieszczeń.

Ogrzewanie elektryczne pod panele i jego wady

Każde rozwiązanie technologiczne ma również swoje wady. Nie inaczej jest w przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego. Jest ich znacznie mniej, niż zalet. Ceny energii elektrycznej są dość wysokie, dlatego tego typu instalacja może być dość kosztowna podczas codziennej eksploatacji. Koszty samego montażu nie są jednak wysokie, co może przeważyć szalę na korzyść elektrycznej podłogówki. W sklepie internetowym Mikroenergetyka możesz znaleźć wysokiej jakości urządzenia i podzespoły do instalacji elektrycznego systemu ogrzewania. W tym sklepie są one dostępne w bardzo korzystnych cenach!