Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Dźwigi i dźwigniki – technologia, która usprawnia życie

paź 7, 2021
dźwigi przemysłowe

Jeżeli borykasz się z problemem umiejscowienia parkingu, ponieważ jesteś ograniczony przez niewielką przestrzeń powinieneś zainteresować się rozwiązaniami zastosowanymi przez firmę BSC Solutions. Wykorzystując dźwigi z technologią SERAPID jesteś w stanie znacząco ograniczyć miejsce wymagane do wybudowania dużego parkingu.

Technologia sztywnego łańcucha

Dźwigniki BSC Solutions wykorzystują technologię sztywnego łańcucha autorstwa firmy SERAPID. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się od 45 lat dostarczaniem najwyższej jakości siłowników do przemieszczeń liniowych wykorzystujących technologię sztywnego łańcucha.

Wykonane są z najlepszych materiałów oraz spełniają najwyższe standardy i wymagania, dzięki czemu są wykorzystywane na całym świecie do najtrudniejszych wyzwań branży dźwigowej.

Urządzenia SERAPID to konstrukcje czysto mechaniczne, dzięki czemu cechują się bezawaryjnością i prostą budową, oraz nie wymagają dużej ilości miejsca. Nie występuje tu efekt amortyzujący, dzięki czemu można je pozycjonować z dokładnością co do milimetra. Dodatkowo dzięki swojej prostocie generują bardzo niskie koszty utrzymania. Warto pamiętać, że windy samochodowe z napędem SERAPID są odporne na działanie warunków atmosferycznych – w odróżnieniu od systemów hydraulicznych czy elektrycznych, mogą pracować na zewnątrz, także przy minusowych temperaturach. Ma to szczególne znaczenie w przypadku garaży czy parkingów zewnętrznych, nieogrzewanych. Napędy SERAPID działają niezawodnie niezależnie od warunków pogodowych”.

Siłownik działa na zasadzie mechanicznego usztywnienia ogniw łańcucha, co umożliwia podnoszenie masy od kilku kilogramów do kilkuset ton. Dzięki opatentowanej technologii nie ma możliwości wygięcia się łańcucha, nawet pod wpływem działania siły bocznej.

Dźwigi samochodowe

W dzisiejszym świecie trudno jest o dostęp do dużej ilości przestrzeni, w szczególności w mocno zabudowanych miastach. Zbudowanie parkingu wielopoziomowego może wiązać się z projektowaniem kosztownych i wymagających dużo miejsca ramp najazdowych. Rozwiązaniem tego problemu są dźwigniki BSC Solutions.

Technologia sztywnego łańcucha powstała w latach 70 – tych i od tamtej pory jest ciągle ulepszana. Czyni to z niej niezawodną i godną zaufania konstrukcję.

Jest ona idealnym rozwiązaniem dla parkingów przy budynkach publicznych lub prywatnych. Umieszczenie takiego dźwigu wymaga naprawdę mało miejsca. Niezbędne jest niewielkie zagłębienie, w którym umieszczony zostanie siłownik wraz z łańcuchem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby konstruowania zajmujących dużą powierzchnię ślimaków. Samochód dostaje po prostu podniesiony (lub opuszczony w przypadku parkingów podziemnych) i może swobodnie zająć wyznaczone miejsce.

Dzięki dużemu udźwigowi rozwiązanie to można zastosować również w przypadku pojazdów ciężarowych lub ciężkich maszyn. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kilkudziesięciotonowy samochód został podniesiony na kilka metrów celem umieszczenia go na parkingu.

Dźwigi towarowe

Dedykowane systemy firmy SERAPID mogą spełniać funkcję wind towarowych o udźwigu nawet do kilkuset ton. Występują w formie platformy lub kabiny. Podnośnik taki pozostaje stabilny nawet przy nierównomiernym rozłożeniu ciężaru. Kolumny podnoszące są bardzo precyzyjne i nie ma potrzeby kompensacji błędu w celu ustawienia platformy idealnie poziomo.

BSC Solutions proponuje szereg możliwości wykończenia wnętrza kabiny. Między innymi ze stali nierdzewnej, czy powłoki galwanicznej. Istnieje również szereg możliwych do zastosowania drzwi. Od otwieranych ręcznie, automatycznie rozsuwanych, czy podnoszonych aż po zwijane.