Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Czy warto decydować się na płytę fundamentową?

lis 19, 2020
płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa to jeden z najciekawszych trendów w budownictwie, który w znaczący sposób ułatwia budowę domu, przyspiesza ten proces i pozwala na postawienie swojego lokum nawet tam, gdzie warunki gruntowe są dość trudne. Niewątpliwie ta alternatywa jest efektywnym rozwiązaniem, na które warto się zdecydować. Czy wiesz dlaczego?

Zmniejszenie kosztów ogrzewania

Marzysz o posiadaniu energooszczędnego domu, który zarówno przy budowie, jak i w eksploatacji nie będzie generować nadmiernych kosztów? Jeśli pragniesz obniżyć wydatki związane z energią oraz ogrzewaniem, zastanów się nad budową domu na ciepłej płycie fundamentowej. Na czym to polega? To nic innego jak połączenie ogrzewania podłogowego – wodnego – wraz z fundamentami. Dzięki temu możesz w dowolny sposób wydzielić w budynku strefy grzewcze, aby dopasować temperaturę tak, jak lubią domownicy.

To gwarancja precyzyjnych ustawień w trosce o zdrowie i zadowolenie wszystkich. Dzięki tzw. podłogówce stawiasz na bezpieczeństwo. Poprawna cyrkulacja powietrza i komfort cieplny sprawiają, że powietrze jest bardzo czyste, pozbawione kurzu, co szczególnie docenią osoby cierpiące na różnorodne choroby układu oddechowego czy alergicy. Warto poradzić się fachowców, którzy pomogą w doborze płyty fundamentowej.

Obniżenie wydatków związanych z budową domu

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz obniżyć koszty budowy swojego wymarzonego domu? Właśnie wykorzystując płytę fundamentową. Dziś to rozwiązanie nie tylko bardzo popularne, ale jednocześnie oszczędne – nawet pomimo tego, iż sama płyta wymaga nieco więcej materiału niż tradycyjne rozwiązania. To nowoczesna technologia, jaka jest bardzo tania oraz efektywna, a dodatkowo daje świetną izolację, stanowi posadzkę i gwarantuje dużą wytrzymałość na lata. Dodatkowo sam proces jej powstania jest szybki i prosty, a co za tym idzie, Twój dom postawiony będzie w znacznie krótszym czasie niż przy wykorzystaniu standardowych rozwiązań. Postaw na sposób, który jest nie tylko funkcjonalny, ale także bardzo przyszłościowy.

Możliwość budowy nawet na skomplikowanych gruntach

Chcesz, aby Twój dom stanął na podmokłym terenie? Wiesz, że Twoja działka jest dość trudnym gruntem, ponieważ jest piaszczysta? A może wymarzone lokum ma specyficzną, dość skomplikowaną bryłę? W każdym z tych wariantów doskonałym pomysłem staje się wykorzystanie płyty fundamentowej. To właśnie ona stanowi alternatywę – dodajmy, że doskonałą – dla tradycyjnych fundamentów wszędzie tam, gdzie grunt nie należy do łatwych.