Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Czas na termomodernizację! Kocioł gazowy ogrzeje Twój dom i podgrzeje wodę

sty 3, 2022
termomodernizacja

Kocioł gazowy to urządzenie, dzięki któremu możemy mieć komfortowe ogrzewanie w domu. To także idealna alternatywa dla przestarzałych pieców węglowych. Jest ekologicznym, bezpiecznym i bezobsługowym źródłem ciepła.

Ogrzewanie gazowe ma wiele zalet. Jest nie tylko wygodne, ale także bezpieczne i tanie. Dlatego wiele osób posiadających w domu piece węglowe decyduje się na ich wymianę i termomodernizację budynku.

Termomodernizacja – otrzymaj dotację na wymianę pieca węglowego na kocioł gazowy

Termomodernizacja to nic innego jak przedsięwzięcie, dzięki któremu zmniejszamy zapotrzebowanie i zużycie energii cieplnej w danym budynku.

Okazuje się, że w Polsce wciąż wiele budynków jest nieocieplona lub ocieplona w niedostatecznym stopniu. To skutkuje szybkim wychładzaniem się i większym niż w przypadku właściwie ocieplonych domów zapotrzebowaniem na energię cieplną. Przekłada się do również na wzrost rachunków za ogrzewanie i dużo większą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Świetnym rozwiązaniem tego problemu okazuje się właśnie termomodernizacja!

Co ciekawe, na przedsięwzięcie termomodernizacyjne można otrzymać wysokie dofinansowanie. Kupując i montując kocioł gazowy możemy otrzymać nawet do 30 tys. Zł dotacji, a w przypadku osób o najniższych dochodach nawet do 37 tys. zł!

Doświadczeni producenci często pomagają klientom w doborze urządzenia dopasowanego do konkretnego budynku. Oferują także montaż i serwis. Dlaczego warto wymienić piec węglowy na kocioł gazowy?

Kocioł gazowy – czy warto?

W Polsce nadal ponad milion domów ogrzewanych jest piecami węglowymi. Urządzenia te szkodzą środowisku, ponieważ emitują znaczne ilości dwutlenku węgla, związków siarki i, przede wszystkim, pyłu. Ponadto wykorzystują do swojej pracy paliwo kopalne, które na dodatek staje się coraz droższe. Co więcej, ich obsługa wymaga sporych nakładów czasu i pracy. Nie są też wyposażone w niezbędne czujniki i zabezpieczenia – jak nowoczesne kotły gazowe. 

Kocioł gazowy jest w pełni zautomatyzowany. Zapewnia ciepło w domu i ciepłą wodę użytkową w wygodny dla domowników sposób. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, nie wymaga też składowania paliwa. Kotły gazowe mogą być wiszące lub stojące, jedno lub dwufunkcyjne. Do ogrzewania wykorzystują stosunkowo paliwo dzięki czemu ogrzewanie to jest dużo tańsze niż np. olejowe czy elektryczne.

Kotły na gaz mogą być też tradycyjne lub kondensacyjne. Gazowe kotły kondensacyjne mają wyższą sprawność niż konwencjonalne, ponieważ są w stanie wykorzystać dodatkowe ciepło odzyskane ze spalin. Charakteryzują się cichą pracą i dają większe oszczędności. Wysokiej klasy kotły są dostępne na stronie https://www.defro.pl/k,82,kotly-kondensacyjne-na-gaz.html.