Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Wynajem rusztowań – dlaczego warto się zdecydować na usługę z montażem i demontażem?

lut 1, 2021
montaż rusztowań

Przy większości prac budowlanych rusztowania są po prostu niezbędne. Bez nich wykonywanie zadań na wysokości byłoby niemożliwe. Nowoczesne konstrukcje są tak zaprojektowane, by w maksymalny sposób ułatwić pracę fachowcom, a ponadto są wyposażone w liczne zabezpieczenia chroniące pracowników przed upadkiem. Jeśli planujesz prowadzenie prac na wysokości, warto rozważyć wynajem rusztowania z montażem.

Wynajem rusztowania – czy to się opłaca?

Oferta wynajmu rusztowań jest skierowana przede wszystkim do firm usługowych, które wykonują prace na wysokości. Niektóre przedsiębiorstwa dysponują własnym sprzętem, jednak wiele z nich, szczególnie na początku działalności, chętnie korzysta z opcji wypożyczania konstrukcji.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim, fachowcy decydujący się na zakup własnego rusztowania, zwykle wybierają opcję podstawową, czyli klasyczną. Jest to najczęściej dobry pomysł, jednak w niektórych pracach znacznie lepiej sprawdzą się inne, specjalistyczne warianty – wyjaśnia ekspert z firmy S.K.A.T. Rusztowania.

Firmy oferujące wynajem konstrukcji, mają w swojej ofercie różne typy rusztowań. Do najpopularniejszych należą:

  • kolumnowe (zwane warszawskimi),
  • modułowe,
  • rurowo-złączkowe,
  • przejezdne.

Każdy z modeli znajduje zastosowanie w określonym rodzaju prac wysokościowych, dlatego skorzystanie z usług wypożyczalni pozwala na idealne dopasowanie danego modelu do typu prowadzonych robót.

Wynajem rusztowań aluminiowych opłaca się szczególnie wtedy, jeśli firma, która z niego korzysta prowadzi prace na wysokości tylko czasami. Wtedy zakup własnej konstrukcji jest zbędną inwestycją. Ponadto, korzystając z wypożyczenia, można liczyć na kompleksową obsługę, czyli montaż i demontaż rusztowania.

Wynajem rusztowań z montażem

Jeśli planujesz wypożyczenia dowolnego typu rusztowania, szukaj firmy, która oferuje dostarczenie konstrukcji na plac budowy wraz z montażem oraz późniejszym demontażem. Właściwe postawienie i połączenie wszystkich elementów nie jest rzeczą łatwą, a szczególnie problematyczna może być dla osób, które rusztowań używają rzadko.

Wybierając usługę wynajmu rusztowań z montażem, masz pewność, że konstrukcja zostanie ustawiona w sposób zgodny z zasadami, a to bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo pracowników, którzy będą na niej wykonywać zadania. Zamontowanie rusztowania aluminiowego przez fachowców oszczędzi Twój czas i wysiłek, dlatego zdecydowanie warto się na to zdecydować. Firmy udostępniające konstrukcje budowlane często oferują także ich demontaż po zakończeniu prac.

Wahasz się, czy warto zapłacić za taką usługę, czy może lepiej zaoszczędzić, czyli złożyć i rozłożyć rusztowanie aluminiowe samemu? Rozważ więc, czy bezpieczeństwo pracowników oraz efektywność prowadzenia robót są warte tej niewielkiej oszczędności.