Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Samodzielny remont mieszkania – od czego go zacząć?

lis 24, 2022
Remont mieszkania - AKU narzędzia

Wyjątkowe aranżacje w sklepach budowlanych i nowoczesne wystroje wnętrz w katalogach zachęcają do zakasania rękawów i przeprowadzenia generalnego remontu. Modne propozycje pojawiają się sezonowo, a chęć zmiany swojego otoczenia narasta z każdym interesującym pomysłem, który pojawi się przed naszymi oczami. Piękne wykończenia, bajkowe aranżacje i inspirujące zdjęcia zachęcają do prawdziwej rewolucji w domach i mieszkaniach. Od czego zacząć samodzielny remont i jakie rozwiązania zastosować? Przeczytaj nasz poradnik, zanim zabierzesz się do pracy!

Czym jest system poziomowania płytek?

Podczas remontu istnieją prace, które możemy wykonać samodzielnie, ale również i takie, przy których warto zaufać wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów. Do takich właśnie należy układanie płytek w kuchni czy łazience. Nie da się ukryć, że zatrudnienie fachowca niesie ze sobą spore koszty. Ograniczony budżet powoduje z kolei, że ich pokrycie musimy rekompensować gorszej jakości kafelkami. Czy jest to jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że nie! Dzięki zastosowaniu nowych możliwości, ułożenie płytek stanie się znacznie łatwiejsze. Takim rozwiązaniem jest włoski system poziomowania płytek Tiramisu, oferowany przez firmę AKU Tools. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu poziomowania płytek Tiramisu, odwiedź stronę wspomnianej firmy. Tutaj dowiesz się więcej o systemie poziomowania płytek, który wykorzystuje rotację wokół osi i zapewnia szybkość użytkowania, dokładność oraz trwałość.

Jak system działa w praktyce?

Jednym z podstawowych elementów systemu jest wspornik, który składa się z przegrody z gwintem, ułożonej prostopadle do podstawy. Rolę nakrętki pełni tutaj gałka, przydatna w trakcie poziomowania. Gałka ta wyposażona została również w otwór, który z kolei łączy się z trzpieniem w górnej części. To właśnie dzięki temu połączeniu, możliwe jest wyrównanie powierzchni w trakcie wkręcania. Kiedy klej już wyschnie, istnieje możliwość odkręcenia pokrętła. To wszystko pozwala zaoszczędzić czas, ale również znacząco wpływa na dokładność montażu kafelków, ułatwiając pracę i czyniąc ją precyzyjną. Dzięki takim rozwiązaniom płytki będą wyglądać estetycznie przez szereg kolejnych lat.

Włoski system poziomowania płytek Tiramisu

Co jeszcze przyda się podczas układania płytek

Wykorzystując system poziomowania płytek Tiramisu, możemy zrezygnować z takich narzędzi, jak zaciskarki czy szczypce. Włoski system posiada kilka wariantów, które możemy dobrać np. do rozmiarów wybranych płytek. Dzięki niemu możemy układać je nie tylko w tradycyjny sposób, ale również zastosować mijankę czy karo. Co więcej, przy tworzeniu systemu Tiramisu zastosowano wytrzymałe materiały najlepszej jakości, co sprawia, że będzie on mógł być użytkowany przez długi czas. Dzięki nowoczesnym technologiom remont domu czy mieszkania przestanie spędzać sen z powiek. Warto z nich skorzystać i samodzielnie podjąć się wykonania kosztownych zadań. Dlaczego jeszcze warto to zrobić?

Dlaczego warto wykonać remont samodzielnie?

Polacy coraz częściej podejmują się wykonywania prac remontowych zupełnie samodzielnie. Wpływa na to przede wszystkim dostęp do internetowych poradników oraz różnego rodzaju forów tematycznych, na których można podzielić się swoimi doświadczeniami i zadać nurtujące pytania. W sklepach budowlanych nie brakuje już najwyższej jakości materiałów, do których powszechny dostęp uzyskaliśmy również dzięki rozwojowi serwisów aukcyjnych. Już nie tylko malujemy ściany, ale również je szpachlujemy, korzystając z różnego rodzaju poradników. Dzięki temu koszty generalnego remontu maleją w znaczący sposób, a my możemy cieszyć się z osiągniętych samodzielnie rezultatów.