Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Nowoczesna i szybka metoda ocieplania budynków – Izolacja natryskowa pianką PUR!

cze 3, 2021
ocieplania pianką PUR

Rozwój technologii w wielu dziedzinach przyczynił się do powstania wielu nowoczesnych materiałów, które wypierają te tradycyjne, stosowane od wielu lat. Jedną z dziedzin, w których innowacyjny materiał wypiera coraz starsze sposoby jest ocieplanie budynków. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się izolację w formie natrysku pianką poliuretanową. Dlaczego warto stosować tą metodę?

Zalety stosowania izolacji pianką Pur

Izolacja natryskowa pianką Pur to nowoczesna metoda, która od wielu lat stosowana jest do ocieplania poddaszy, izolacji fundamentów, posadzek oraz stropów. Doskonale sprawdza się zarówno w prywatnych inwestycjach, jak i tych przemysłowych. Pianka poliuretanowa wyróżnia się świetną przyczepnością do wielu rodzajów materiałów – idealnie przylega do drewna, metalu i płyt gipsowych. Jest to również lekki materiał, który nie obciąża konstrukcji dachu tak jak tradycyjne materiały. Izolacja pianką Pur pozwala na dokładne uzupełnienie wszelkich szczelin i ubytków – po kontakcie z powierzchnią, pianka rozrasta się, zwiększając swoją objętość niemal 120-krotnie, dzięki czemu wszystkie pęknięcia i szczeliny zostają szczelnie uzupełnione. Zapewnia skuteczną termo i hydroizolację, chroniąc przed stratami ciepła. Warto również wspomnieć o wyjątkowej wytrzymałości i odporności pianki Pur. Tak wykonana izolacja zachowuje swoje właściwości izolacyjne i mechaniczne przez wiele lat. Ocieplenie natryskowe pianką Pur to skuteczny sposób na oszczędność w rachunkach za ogrzewanie!

Więcej o izolacji pianką PUR na stronie firmy świadczącej usługi z zakresu ocieplania metodą natryskową: https://termil.pl/

Skuteczne ocieplenie poddasza pianką Pur!

Izolacja natryskowa pianką Pur doskonale sprawdzi się jako termoizolacja poddasza. Przez dach może uciekać nawet 40% nagromadzonego ciepła, dlatego niezwykle ważne jest, aby izolacja poddasza została przeprowadzona profesjonalnie i skutecznie. Ze względu na stosunkowo niską wagę pianki, nie obciąża ona poważnie konstrukcji dachu. Co więcej, pianka jest odporna na działanie pleśni, wilgoci, grzybów oraz innych drobnoustrojów, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi czas. Więcej o ocieplaniu poddasza pianką PUR na: https://termil.pl/ocieplenie-domu/ocieplenie-poddasza/

Prawidłowo wykonana izolacja poddasza czy całego budynku jest niezwykle istotna w kontekście oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. Warto zainwestować w profesjonalne i nowoczesne ocieplenie. Jest to inwestycja, która z pewnością przyniesie korzyści na przestrzeni wielu kolejnych lat!