Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Jakie drzwi ze szkła są modne w 2020 roku?

wrz 30, 2020
drzwi ze szkła

Trendy we wnętrzarstwie na 2020 rok oscylują wokół minimalizmu i geometrii. Sprawdza się to również w przypadku wewnętrznych drzwi ze szkła. Jakie szklane elementy wybrać, żeby podążać za obecnie panującymi trendami?

Loftowe drzwi ze szkła

Jednym z najpopularniejszych trendów we wnętrzarstwie w 2020 roku jest styl loftowy. Jednak z tego względu, że w niektórych wnętrzach inspirowanych industrialnymi niestety nie ma dużych okien, tak jak w standardowych loftach, wówczas w takich pomieszczeniach brakuje naturalnego światła. Rozwiązaniem są drzwi ze szkła, które nie tylko przepuszczają, ale również odbijają światło, skutecznie rozświetlając daną przestrzeń oraz wprowadzając jasność do pokojów obok niej.

W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie charakterystyczne dla stylu loftowego szkło połączone z metalem. Można wybrać całkowicie przeszklone, transparentne drzwi w czarnym obramowaniu z metalu. Szprosy w tym samym kolorze zwiększą wartość wizualną szklanych drzwi. To dobre rozwiązanie dla miłośników surowego industrialnego stylu, które chcą wprowadzić do swoich wnętrz więcej światła. 

Drzwi ze szkła w geometryczne wzory

Spójność i harmonia – tak w dwóch słowach można określić wnętrza, w których zastosowano trend geometrii. Aranżacje wywodzą się przede wszystkim z fascynacji filozofią Zen, zamiłowania do figur geometrycznych oraz chęci wymierzenia wszystkiego od linijki – w dosłownym znaczeniu! Drzwi ze szkła we wzorze prostych linii, kwadratów, trójkątów czy innych wielokątów z pewnością sprawdzą się w designerskich wnętrzach. 

W zgodzie z naturą

Miłośnicy natury wcale nie muszą wybierać do swoich wnętrz stolarki drewnianej. Mogą wykazać uwielbienie do przyrody poprzez wybór drzwi ze szkła z motywem roślinnym. Popularne w 2020 roku grafiki na drzwiach przedstawiają między innymi paproć, palmę, monsterę, bambusa lub inne minimalistyczne rośliny.  

Drzwi z matowego szkła hartowanego zamiast ściany

Przesuwne drzwi ze szkła hartowanego są inspirowane azjatyckimi salonami. To świetny pomysł zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni. Z użyciem matowego szkła hartowanego wyglądają nie tylko nowocześnie, ale charakteryzują się również wysoką jakością i solidnością. Matowe drzwi ze szkła wymagają także znacznie rzadszej częstotliwości czyszczenia i polerowania w porównaniu do szkła transparentnego. 

Jakie drzwi ze szkła wybrać?

Rozwiązań i inspiracji jest mnóstwo, przez co czasem trudno wybrać najlepsze rozwiązanie. Każde szklane drzwi wpuszczają do pomieszczenia więcej światła i są oryginalnym elementem wyposażenia. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Warto w tej kwestii skonsultować się z profesjonalnym szklarzem, który wykona takie drzwi na wymiar, zgłosić się po poradę aranżacyjną do architekta wnętrz lub wybrać się do salonów specjalizujących się w sprzedaży gotowych drzwi szklanych. O ostatecznym wyglądzie drzwi będą decydować także klamki, okucia czy obramowanie. 

Moda na szkło w 2020 roku sprawiła, że decydujemy się nie tylko na drzwi ze szkła, ale również wszelkiego rodzaju zabudowy szklane wykonywane na wymiar (kabiny prysznicowe, ścianki działowe, balustrady schodowe itp.). Coraz częściej obserwuje się, że ten trend wkracza zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i biurowych lub usługowych. Dzięki temu każda przestrzeń wygląda nowocześnie, a przy tym elegancko i niezwykle jasno.