Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Jak bezpiecznie kupić komputer przez internet?

cze 20, 2022
zakupy online laptopy

W jaki sposób operują przestępcy tego rodzaju? Czy zakup notebooka na portalu aukcyjnym lub internetowej platformie handlowej jest bezpieczny? Gdzie bezpiecznie kupić komputer online? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Zakup komputera przez internet jest dużo łatwiejszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż wycieczka do najbliższego stacjonarnego sklepu komputerowego. Zarówno w przypadku laptopów, jak i komputerów stacjonarnych oraz stacji roboczych All In One ceny produktów online są po prostu niższe. Niestety wraz z ogromnym rozwojem branży E-commerce zwiększyła się także liczba i kreatywność oszustów, którzy starają się naciągnąć mniej świadomych internautów.

Jakimi metodami najczęściej posługują się oszuści internetowi?

Zdawać by się mogło, iż internetowe platformy handlowe są w stanie w jakimś stopniu zagwarantować bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Niestety w praktyce nie do końca tak jest, gdyż w przypadku nowych kont nie da się zweryfikować rzetelności kontrahenta po historii transakcji. Nawet jeżeli jest to możliwe, nie musi to wcale gwarantować bezpieczeństwa, ponieważ bardziej kreatywni oszuści są w stanie to obejść (np. generując sobie opinie z innych kont). W zdecydowanej większości przypadków przestępcy starają się przyciągnąć uwagę potencjalnych ofiar przy pomocy abstrakcyjnie niskiej ceny komputera. Przykładem może być tu choćby ogłoszenie, w którym laptop warty kilkanaście tysięcy wystawiony jest za nie więcej niż 3-4 tysiące złotych. Oferty tego rodzaju dopełnia z reguły także ckliwa lub całkowicie nieprawdopodobna historia wyjaśniająca, dlaczego sprzęt jest taki tani. Najwięcej oszustw tego typu spotkać można na internetowych platformach handlowych typu market place oraz portalach aukcyjnych i społecznościowych.

Warto wspomnieć też o scenariuszu, w którym sprzedawca proponuje znacząca obniżkę ceny, jeśli kupujący zrezygnuje z zakupu na aukcji. W teorii ma to pozwolić uniknąć płacenia prowizji albo podatków, w praktyce podobnie jak we wszystkich wspomnianych wyżej sytuacjach sprzedawca rozpłynie się w powietrzu po zaksięgowaniu wpłaty, nie wysyłając oczywiście towaru. Zamiast tracić czas i nerwy na filtrowanie ofert i aukcji zdecydowanie bardziej opłaca się postawić na internetowy sklep z komputerami Hanzo online. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować szybką i bezpieczną dostawę całego elektronicznego asortymentu, który dostępny jest w starannie wyselekcjonowanej ofercie Hanzo.  

Co wyróżnia sklep z komputerami Hanzo online?

Na tle konkurencji wyróżnia nas przede wszystkim niezwykle bogaty asortyment, na który składają się najlepszej jakości komputery, laptopy, akcesoria peryferyjne, monitory, drukarki i urządzenia sieciowe. Stale poszerzana oferta tworzona jest z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i miłośnikach elektroniki. Nasi wykwalifikowani specjaliści są w stanie także pomóc w doborze optymalnego i spełniającego wszystkie indywidualnie zdefiniowane potrzeby rozwiązania.