Portal o budowie i remoncie

Informacje dla domu i ogrodu - Beton-wiercenie.pl

Czy trudno jest wyremontować dach?

cze 20, 2022
remont dachu

‍Jeśli właśnie dowiedziałeś się, że Twój dom wymaga naprawy części dachu lub nawet jego całkowitej wymiany, pewnie zastanawiasz się, jak trudna jest renowacja dachu. Czy łatwiej jest wymienić od razu cały dach? A może należy wykonywać ten projekt krok po kroku? Przeczytaj nasz poradnik, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

Dlaczego dachy wymagają naprawy?

Dachy składają się z wielu warstw, które muszą wytrzymać ciężar materiałów i konstrukcji dachowej. Zdarza się, że materiał pokrycia dachowego z czasem niszczeje i traci swoją zdolność skutecznego zapobiegania przedostawaniu się wody, pleśni i innych zanieczyszczeń. W takiej sytuacji może dojść do uszkodzenia dachu, a nawet do konieczności jego całkowitej wymiany. Wymiana dachu może być również konieczna, jeśli pokrycie dachowe jest zbyt stare lub jest na tyle uszkodzone, że nie można go ponownie wykorzystać. Obecnie dostępne są przeróżne materiały dachowe, takie jak gonty bitumiczne i pokrycia dachowe z polichlorku winylu (PCW), które spełniają potrzeby współczesnych właścicieli domów.

Jak odnawia się i naprawia dachy?

Gdy dach wymaga naprawy, można zdecydować się na jego renowację zamiast wymiany. Renowacja dachu to proces usuwania starego materiału pokrycia dachowego i zastępowania go nowym materiałem. Nowym materiałem pokrycia dachowego mogą być nowe gonty, nowe dachówki lub kombinacja tych dwóch materiałów. Profesjonalna firma zajmująca się renowacją dachów jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz duży dach lub jeśli Twój dach jest szczególnie stary lub uszkodzony. Ich doświadczenie pomoże sprawić, że proces naprawy przebiegnie tak gładko, jak to tylko możliwe. Zatrudnienie wykonawcy robót dekarskich to najlepszy sposób na odnowienie lub naprawę dachu, ponieważ ci profesjonaliści mają doświadczenie i wiedzę, by jak najlepiej wykonać remont dachu. W Łodzi, w Radomsku czy w Bełchatowie – wystarczy poszukać, aby znaleźć odpowiednią firmę budowlaną.

Jak określić koszt renowacji dachu?

Koszt renowacji zależy od kilku czynników, w tym od wielkości dachu i rodzaju użytych materiałów. Ponadto zlecenie wykonania rozległego projektu renowacji dachu profesjonalnemu wykonawcy będzie kosztować rzecz jasna więcej niż samodzielna próba wykonania projektu. Koszty renowacji dachu zależą również od stanu pokrycia dachowego. Jeśli materiał pokrycia dachowego jest bardzo zniszczony, jego renowacja będzie droższa.

Naprawa czy wymiana dachu należy do trudniejszych prac budowlanych. Możesz spróbować zrobić pewne rzeczy samemu, ale dużo łatwiej jest zlecić prace wykwalifikowanym fachowcom z firmy budowlanej.